Domů » Bleskovky » LG slaví úspěch: Společnost v uplynulém čtvrtletí prodala rekordních 16,8 milionů telefonů

LG slaví úspěch: Společnost v uplynulém čtvrtletí prodala rekordních 16,8 milionů telefonů

Jihokorejská společnost LG se pochlubila pozitivními finančními výsledky za uplynulé čtvrtletí, oproti stejnému období v loňském roce navýšila provozní zisk o téměř polovinu na 449 milionů dolarů, celkové tržby činily 14,5 miliardy dolarů. Na celkových výsledcích se pozitivně podílela i divize mobilních zařízení, která vykázala nejlepší zisk i tržby od roku 2009.

  

V celkovém součtu společnost prodala 16,8 milionů přístrojů, na jejichž prodeji utržila 4,14 miliard dolarů, čistý zisk této divize činí 163 milionů dolarů. Úspěch slavily především modelové řady G a L Series III. LG tradičně táhne výroba televizorů a jiné AV techniky, tržby této divize činily 4,6 miliard dolarů, zisk pak 127 milionů dolarů. Mírný pokles příjmů zaznamenalo LG z výroby domácích spotřebičů, stále se však jedná o tržby 2,8 miliard dolarů a provozní zisk 50 milionů dolarů. Ve ztrátě 2,44 milionů dolarů skončila divize klimatizací a energetických řešení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

24 komentářů

 1. Čili LG prodalo skoro 2* tolik mobilů co MS, nádherný výsledek. :)

  • Doufám, že jsi se z toho blahem počůral.

  • wtf (neregistrovaný)

   dufam ze si sa natom aspon 2x urobil

  • MS na každém WP telefonu myslím stále prodělává (minimálně toto do nedávna platilo) a dotuje jej z příjmů za patenty aplikované na Android.

   Nemyslím si, že LG je typ firmy, která by nějak dlouhodoběji udržovala při životě něco, co jim nevydělává, tak jako to dělá poslední roky MS.

  • wtf (neregistrovaný)

   tebe ten MS musi hrozne ležať v žaludku :)

  • Neleží, jen jsem podotkl, že „velký“ MS prodal skoro dvakrát méně mobilů, jak „trpaslík“ LG. Toť vše.

  • Trpaslík LG? Tak teď jsi mě fakt pobavil :-D

  • wtf (neregistrovaný)

   Trpaslik LG :D teraz si to zaklincoval, pls už radšej nepiš :D nezmyselne sem ťahaš MS, a LG nazveš trpaslikom…

  • wtf: Asi nechapes smysl uvozovek vid? :-D

  • Uvozovky neuvozovky, tímto mě osobně jen smisek utvrdil, že to nemá v hlavě úplně v pořádku!

  • V hlave to nemaji vporadku ti, kteri za kazdou cenu pomlouvaji Android a z WP delaji obraz dokonalosti. Smisek ma pod cepici vic, nez myslis, protoze vi na jakou strunu zahrat abyste se ozvali :-D

  • Ale já neobhajuji ani Android, WP dokonce ani Apple. Smisek taky neobhajuje moc androida, ale nevynechá jedinou možnost si do MS kopnout. A kdyby to dělal vůči komukoli z jiných výrobců, taky bych se ozval.

  • vždyť ma smisek pravdu :)

  • lerion (neregistrovaný)

   No jo. Článek o LG a nebyl by den, aby pod podobný článek nezačali psát trollové Smisekcz, Aaron a Cardi, jak je ten Microsoft špatný a neúspěšný…

   Jo, jo. Windows RT je propadák, Windows 8 nikdo nepoužívá, Windows Phone do Vánoc končí. Nokia je mrtvá. Co dál pánové? Už se fakt trapně opakujete…

  • CARDI: Co je komu do pravdy, ta nikoho zde nezajímá, tady o MS jen a pouze v dobrém, jinak je člověk trolem a podobně.

   Aaron: Ano, nepochopili význam úvozovek, netřeba dále rozvádět.

   Za mě na rozloučenou s tímto topicem:

   MS sice prodal o 5% více mobilů za poslední 1/4 letí, stále je to po 4 letech velmi málo. Zvláště pak, když ostatní prodávají o skoro 2* více než MS.

   A na zmínění MS taky nevidím nic špatného, vždyť porovnávám dvě firmy zabívající se mimojiné společnou věcí – výrobou mobilů. Ale chápu, MS v porovnání prohrál, tak se to snaží leckdo zamlčet.

  • lerion/mceza: Opakovani je matka moudrosti. Nekterym se musi fakta opakovat neustale aby procitly ze sveho bludneho snu :-)

   Windows RT je propadak o tom nemuze byt zadna diskuze. „Windows Phone“ do Vanoc nebo zacatkem 2015 opravdu konci a bude jen „Windows“. Kdo vi, jestli bude upgrade pro stavajici WP8 telefony. Mozna dostanou end-of-life a WP8.2 jako cenu utechy. Mobilni divize Nokie je dnes uz chodici zombie. Maji neschopneho sefa (Elopa), po propousteni v puvodni Nokii dal propustili polovicku lidi a zustava opravdu jen zlomek, neschopne torzo, kdysi slavne spolecnosti. Microsoft v mobilnim segmentu byl a je tezce neuspesny. Diky podpore Androidu se mozna blyska na lepsi casy.

 2. G3 (neregistrovaný)

  Jen tak dál shodte samsung do kopru.

 3. wtf (neregistrovaný)

  Len tak dalej, kvalita sa u nich za posledne roky ovela zlepšila, a telefony maju dobru cenu. zaslužia si to

 4. fuck (neregistrovaný)

  Hlavne ze podla istych ludi kazdy android vyrobca je na tom zle a pritom maju rekordne predaje.

 5. LG fandim, dobre displeje i fotomoduly. Jen se jim nekde zasekl jeden netrpelive ocekavany hit [odkaz] :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).