Domů » Bleskovky » LG se poučilo a chce svůj plánovaný top model G2 rychleji distribuovat do světa

LG se poučilo a chce svůj plánovaný top model G2 rychleji distribuovat do světa

Po letech problémů se LG konečně začíná dařit na trhu s chytrými telefony. Velkou pomocí byla výroba Nexusu 4 pro Google a další zlepšení reputace kvalitními top modely Optimus G a Optimus G Pro. K tomu se LG podařilo dobře zaměřit nižší řadu zařízení L. Hlavní brzdou dalšího růstu je v současné době distribuce a výroba. LG má z nějakého důvodu velmi pomalé zvyšování dostupnosti vlajkových modelů. Například Optimus G Pro – začal se prodávat v dubnu v Jižní Koreji a v květnu ve Spojených Státech, globální dostupnost je ohlášena na Q3 a u nás se ho nedočkáme vůbec. Vzhledem k tomu, že bude brzy představen Samsung Galaxy Note III jedná se o promarněnou příležitost.

 

Vypadá to, že LG se poučilo a podle korejského serveru MK News bude plánovaný vlajkový model LG G2 nabízet celosvětově 100 operátorů během dvou až tří měsíců od představení, které má proběhnout 7. srpna. V srpnu se začne prodávat na domácím trhu a do Spojených Států a vybraných evropských trhů dorazí během září. Globální dostupnost můžeme očekávat na konci října, což by se mělo týkat i České republiky a Slovenska.

David Podzimek

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).