Domů » Bleskovky » LG se daří, v druhém kvartále prodalo rekordní počet chytrých telefonů

LG se daří, v druhém kvartále prodalo rekordní počet chytrých telefonů

LG Electronics zveřejnilo finanční a prodejní výsledky za druhý kvartál letošního roku. Příjmy společnosti dosáhly 12,6 miliardy dolarů, došlo tak ke slušnému meziročnímu růstu 10,1 %. Dosáhlo zisku 129 milionů dolarů, což je pokles oproti stejnému období v loňském roce. Prodalo však rekordních 12,1 milionu chytrých telefonů a podle zprávy analytické firmy IDC udrželo třetí příčku z prvního čtvrtletí, kdy zaznamenalo nečekaný úspěch. Zisk z prodeje telefonů klesnul oproti prvnímu čtvrtletí, ale meziročně rostl na 54,37 milionu dolarů, to je růst o celých 34,5 %. Jedná se o největší počet prodaných smartphonů v historii společnosti. LG prohlásilo, že  očekává další růst z masových modelů L-Series II a F-Series, zároveň si slibuje velké prodeje od plánovaného top modelu LG G2. Ten by měl být představen 7. srpna v New Yorku.

David Podzimek

12 komentářů

 1. Lubik (neregistrovaný)

  A nepočítají do toho také N4?

 2. LG a Sony jsou moje momentálně nejbližší značky. Obzvláště LG udělalo velký skok vpřed u Androidu s aktualizacema a odladěností prostředí, kde patří k těm nej. Čekám i na nový telefon od LG s WP8, což jak víme všichni, že u Sony očekávat nemůžeme :-(

 3. Michal Ostrava (neregistrovaný)

  Legračním,já sem nedávno koupil LG P880 4X HD,za 6800Kč a super spokojenost,za ty peníze není na trhu nic lepšího.

  • Kde si ho koupil za tyhle peníze? 8^o

  • Michal Ostrava (neregistrovaný)

   Tak nevím aby to nebyla reklama ale bylo to v Ostravě GSMexpert

  • Adam (neregistrovaný)

   V GSM Expert jsou možná levný telefony ale to je tak všechno. Jak budeš mít problém s mobilem a budeš ho chtít reklamovat tak nepočítej s jejich pomocí!! Neuznají ti vůbec nic! Řeknou ti ať se jdeš klidně s něma soudit. K tomu neustále lžou, to jsem fakt ještě nezašil. :-) Nikdy více.

 4. LG jen tak dál!!! :)

 5. Royce (neregistrovaný)

  Ještě by mohli udělat ten WP8 telefon s Querty klávesnicí a prodeje půjdou hodně nahoru :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).