Cena:

LG Q6 oficiálně: protáhlý FullVision displej si našel cestu do střední třídy

Společnost LG dnes představila nový smartphone nazvaný Q6. O něm se v minulých dnech spekulovalo jako o zmenšené vlajkové lodi G6, avšak pravda to tak úplně není – telefon sice LG G6 připomíná a je o pár milimetrů na výšku a šířku menší, o vlajkovou loď se ale rozhodně nejedná. Přesto ale má naše sympatie.

FullVision displej ve střední třídě

LG se totiž povedlo přinést do střední třídy svůj nudlovitý FullVision displej s tenkými rámečky okolo. Pravda, nejsou tak tenké jako v případě LG G6, ale i tak telefon na první pohled působí moderně, za což může i poměr stran 18:9, tedy 2:1. Zobrazovač má úhlopříčku 5,5 palce a rozlišení 1 080 × 2 160 bodů.

 

V tenkém rámečku nad displejem najdeme standardní konfiguraci telefonního sluchátka, nezbytných senzorů a širokoúhlé (100 °) selfie kamerky s rozlišením 5 Mpx, která se zároveň stará o autentizaci uživatele na základě rozpoznání jeho obličeje – čtečku otisků prstů byste na těle zařízení hledali marně. Hlavní fotoaparát na zádech je jednočočkový a disponuje rozlišením 13 Mpx. Tělo telefonu je vyrobeno z broušeného leteckého hliníku série 7000.

Žádný trhač asfaltu

LG jako motor osadilo slabší čipset Qualcomm Snapdragon 435, takže se nebude jednat o žádného trhače asfaltu. Co se pamětí týče, bude novinka prodávána ve třech konfiguracích, přičemž každá z nich ponese trochu odlišné pojmenování:

  • LG Q6α – 2GB RAM / 16GB
  • LG Q6 – 3GB RAM / 32GB
  • LG Q6+ – 4GB RAM / 64GB
LG Q6: Design Video (Full ver.)

Telefon bohužel nedisponuje slotem na paměťovou kartu, vsunete do něj akorát kartu SIM podporující všechny u nás používané frekvence LTE. Nechybí ani NFC, Wi-Fi 802.11n a Bluetooth 4.2. Akumulátor má kapacitu 3 000 mAh, nabíjení bohužel obstarává obstarožní microUSB. 3,5mm jack na sluchátka naštěstí nechybí. Operačním systémem je Android 7.1.1 Nougat s grafickou nadstavbou LG UX, která přizpůsobuje prostředí pro práci na podlouhlém displeji.

Dostupnost

LG Q6 půjde na trh v barvách Astro Black, Ice Platinum, Mystic White a Terra Gold. Na klíčových asijských trzích bude dostupný v srpnu, Evropa by měla následovat krátce poté. Cenu korejský výrobce zatím neoznámil.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.