Domů » Bleskovky » LG představilo tři tablety řady G Pad: Na své si přijdou milovníci všech úhlopříček

LG představilo tři tablety řady G Pad: Na své si přijdou milovníci všech úhlopříček

V loňském roce LG představilo tablet G Pad 8.3, kompaktní model s jemným displejem a slušnou hardwarovou výbavou. Dnes se tento model dočkal tří sourozenců, korejská společnost představila trojici tabletů řady G Pad, které díky vhodně odstupňovaným velikostem úhopříček displejů nyní tvoří ucelenou řadu. 

 

LG G Pad 7.0

Nejmenším zástupcem v řadě je model se sedmipalcovým IPS displejem o rozlišení 1280 x 800 pixelů. Pohání jej čtyřjádrový procesor o taktu 1,2 GHz, kterému sekunduje 1 GB paměti RAM. Vnitřní paměť má kapacitu 8 GB a je rozšiřitelná paměťovou kartou.

  

Hlavní fotoaparát má rozlišení 3 Mpx, přední kamerka nabídne 1,3 Mpx. Baterie tohoto modelu má kapacitu 4 000 mAh, hmotnost tabletu je 293 gramů. Z konektivity můžeme prozatím jmenovat pouze Wi-Fi a Bluetooth ve verzi 4.0, slot na datovou SIM kartu bychom na těle přístroje hledali marně. Operačním systémem je Android v prozatím neznámé verzi, k dispozici bude pět barevných variant – černá, bílá, červená oranžová a modrá.

LG G Pad 8.0 

Úhlopříčka druhého modelu je o palec větší, ačkoliv na rozlišení displeje se tento nárůst nijak neprojevil. Stejný je i procesor a paměť RAM, narostla ale uživatelská paměť a to rovnou na 16 GB, přičemž je stále možné její rozšíření.

 

Hlavní fotoaparát tohoto modelu má rozlišení 5 Mpx, sekundární kamerka pak 1,3 Mpx. Baterie má kapacitu 4 200 mAh, hmotnost tabletu je 342 gramů. Konektivita i použitý operační systém jsou stejné, jako v předchozí verzi, rozdíl nenajdeme ani v nabízených barvách. 

LG G Pad 10.1

Poslední jmenovaný tablet má úhlopříčku 10,1 palce, bohužel i v tomto případě zůstalo rozlišení displeje 1280 x 800 pixelů. Hardwarové parametry jsou shodné s osmipalcovou verzí a to včetně rozlišení obou fotoaparátů, jiné jsou pouze rozměry, hmotnost 523 gramů a kapacita baterie 8 000 mAh. Tento model bude nabízen v černé a červené barvě.

Operační systém u všech tří modelů podporuje funkci Qpair 2.0 pro možnost ovládat skrze tablet funkce spárovaného mobilního telefonu, dále chytrou klávesnici, kterou LG představilo společně se smartphonem G3 a také možnost odemykat zařízení za pomoci Knock Code. Ceny a dostupnost těchto tabletů budou oznámeny později.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

  1. Hmm, tak to je teda slabota. Proč dnes nikdo nevyrábí našlapané malé tablety?

  2. mlachim (neregistrovaný)

    To teda jo, původní G Pad 8.3 má lepší HW parametry než tyhle novinky.

  3. Michal Ostrava (neregistrovaný)

    Tak to je slabota,mám G Pad 8.3 a 100% spokojenost ,navíc za 6000 bez konkurence,tohle musí být mnohem mnohem levnější.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).