Domů » Bleskovky » LG představilo telefony L Fino a L Bello: Duo dostupných smartphonů pro rozvíjející se trhy

LG představilo telefony L Fino a L Bello: Duo dostupných smartphonů pro rozvíjející se trhy

Společnost LG vydala tiskovou zprávu, ve které se netají, jaké novinky (mimo jiné) ukáže na veletrhu IFA v Berlíně. Kromě spekulovaných hodinek G Watch 2 s jistotou uvidíme dva nové levné telefony, co si na nic nehrají a přesto nabídnou funkce, které byly doteď obvyklé pouze u modelů vyšších řad. Ostatně LG se v tomto týdnu pochlubilo svým záměrem sjednotit prostředí všech svých mobilních zařízení, přičemž základy položil nejvyšší model – LG G3.

  

Telefony s líbivými jmény L Fino a L Bello dostanou i přes očekávanou nízkou cenu do vínku funkci Touch & Shoot pro rychlé zaostření a pořízení snímku klepnutím na displej, chytrou klávesnici Smart Keyboard, která se rychle učí návyky uživatele, Knock Code pro odemykání telefonu rytmickým zaťukáním nebo Gesture Shot pro vyfotografování selfie tři vteřiny poté, co zatne uživatel pěst. Oba telefony navíc dostanou podporu pro vlastní pouzdra s kruhovým výřezem Quick Circle.   

LG L Fino

Menší z obou představených telefonů nabídne úhlopříčku IPS displeje 4,5“ s WVGA rozlišením (800 × 480 pixelů, jemnost 207 ppi). Procesor bude čtyřjádrový s taktem 1,2 GHz doplněný 1 GB paměti RAM, vnitřní paměť má pouze 4 GB, tudíž můžeme očekávat možnost jejího rozšíření, tuto možnost ale LG ve své zprávě neuvedlo.

  

Výše zmíněné vychytávky pro fotografování bude využívat 8 Mpx snímač, bohužel s čelní VGA kamerkou žádnou velkou selfie parádu neuděláte. Na L Fino si také nezabrouzdáte v sítích LTE, stropem je v tomto případě 3G. Telefon nabídne baterii o kapacitě 1 900 mAh, vše je zabaleno do těla o tloušťce 11,9 mm. Telefon bude nabízen podle jednotlivých trhů v bílé, černé, zlaté, zelené a červené barvě s Androidem 4.4.2 KitKat na palubě. 

LG L Bello

Úhlopříčka tohoto modelu narostla na 5 palců, rozlišení se zvětšilo jen ve vertikálním směru na výsledných 854 × 480 (jemnost 196 ppi). Čtyřjádrový procesor dostává takt 1,3 GHz, společnost mu dělá 1 GB RAM. Vnitřní paměť narostla na 8 GB, přítomnost slotu na microSD karty bohužel prozatím potvrdit nemůžeme.

  

Za to můžeme potvrdit přítomnost 8megapixelového fotoaparátu s autofokusem, přední kamerka dostane rozlišení 1 Mpx. Ani s L Bello si nezasurfujete na vlnách LTE. Kapacita baterie činí 2 540 mAh, telefon je zabalen do 10,7mm těla. Telefon bude nabízen v bílé, černé a zlaté barvě, systémem je rovněž Android 4.4.2 KitKat.

Kdy a za kolik?

Telefony LG L Fino a L Bello budou dostupné již tento měsíc na klíčových 3G trzích v Latinské Americe, nicméně Evropa a Asie má brzy následovat. Další podrobnosti včetně ceny bohužel nebyly sděleny, tyto informace přijdou až od lokálních prodejců při spuštění prodeje v jednotlivých zemích.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).