LG představilo pětipalcový displej s fullHD rozlišením

Mezi letošní trendy v mobilní elektronice lze kromě stále tenčích konstrukcí smartphonů zařadit i narůstající rozlišení jejich displejů. Na pomyslném vrcholu stále stojí Sony se svým modelem Xperia S, který zdobí 4,3“ TFT LCD displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů (342 PPI). Korejský gigant LG však nedávno představil dotykový panel, který svým rozlišením a hustotou pixelů displej u Sony Xperia S ve všech ohledech předčí. Konkrétně se jedná o dotykový displej s úhlopříčkou 5“ a rozlišením 1080 x 1920 pixelů (440 PPI). Poměr stran činí 16:9, což dává tušit, že se výborně hodí na sledování filmů právě ve fullHD rozlišení. Panel od LG využívá technologie AH-IPS (Advanced High Performance In-Plane Switching), která se má stát zárukou vysokého kontrastu, reálného podání barev, lepších reakcí na dotyky a výborné čitelnosti na přímém slunci.

Dle slov výrobce šla dolů i spotřeba elektrické energie, ale na toto tvrzení si budeme muset počkat do uvedení prvního zařízení, u kterého si tuto skutečnost budeme moci ověřit v praxi. Osobně mě velice zajímá, jak si povede grafická část čipsetu při vykreslování tak vysokého počtu pixelů. Též bude zajímavé sledovat, jak se k celé věci postaví i konkurenční výrobci. První smartphony vybavené AH-IPS displejem od LG se mají začít objevovat v druhé polovině letošního roku.

Zdroj

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku