Domů » Bleskovky » LG představilo nový 5,5″ Quad HD displej, zřejmě bude součástí modelu G4

LG představilo nový 5,5″ Quad HD displej, zřejmě bude součástí modelu G4

Od představení nové vlajkové lodě LG nás dělí ještě necelý měsíc, korejská společnost však již nyní představila nový displej, kterým bude zřejmě chystaná novinka osazena. Velikost úhlopříčky a rozlišení displeje zůstávají na stejných hodnotách jako u loňského modelu, LG zapracovalo především na zobrazovacích schopnostech nového panelu.

 

Nový 5,5″ displej s Quad HD rozlišením (1 440 × 2 560 pixelů, 538 ppi) se pyšní přesnějším zobrazení barev díky pokrytí 120 procent barevného gamutu, navíc podle LG disponuje o 50 procent vyšším kontrastním poměrem a o 30 procent vyšším maximálním jasem než běžné Quad HD LCD displeje. Těchto schopností má být dosaženo bez zvýšení spotřeby elektrické energie, uživatelé mají ocenit zejména ještě černější černou a lepší kvalitu obrazu na ostrém světle.

 

Kromě toho má nový panel disponovat funkcí AIT (Advanced In-Cell Touch), která má zajistit zvýšenou citlivost na dotyk a bude možné jej ovládat i při přítomnosti kapek vody. O zahnutí displeje se LG v tiskové zprávě nezmiňuje, přesto se od LG G4 mírné zakřivění očekává. Nová vlajková loď korejského výrobce má být představena 28. dubna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Ascension (neregistrovaný)

    LG i Samsung letos budou ještě lepší výrobci displayu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).