Sledujte nás na YouTube

LG Optimus Vu pro Koreu: 5 palců, Android a pořádný výkon

-

Korejská pobočka společnosti LG zveřejnila video s dosud nepředstaveným telefonem Optimus Vu, který bude lákat na obří displej a slušné hardwarové parametry. Pětipalcový IPS panel s rozlišením 1024 x 768 px dává tušit, že poměr stran bude 4:3, což u telefonů příliš často nevidíme; pro sledování filmů na cestách však tento displej bude ideální. Optimus Vu dále nabídne dvoujádrový procesor od Qulacommu s taktem 1,5 GHz (typ WPQ8060), 1 GB operační paměti RAM a 8 GB na vnitřním úložišti. Další prostor bude možné získat díky slotu na microSD karty. Fotografie a fullHD video půjde pořizovat s 8Mpx fotoaparátem doplněným přisvětlovací diodou.

-

Na korejský trh se telefon dostane s Androidem 2.3 na konci února, ale později se počítá s uvolněním aktualizace na čtyřkový „Ice Cream Sandwich“. Slušnou hardwarovou výbavu podtrhuje přítomnost NFC čipu pro bezkontaktní platby. Je velká škoda, že se telefonem nesetkáme také v Evropě, kde by s ním LG určitě slavilo úspěch. Ale kdo ví, třeba se podobného zařízení dočkáme na Mobile Word Congressu, který začíná už za několik týdnů.

Zdroj: TheVerge

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *