LG Optimus LTE2: Android 4.0, 2 GB RAM a 4,7″ HD displej

LG představilo výkonný smartphone Optimus LTE2 s operačním systémem Android 4.0. Hlavním lákadlem bude 4,7″ True HD IPS displej, kterému bude dělat společnost dvoujádrový procesor Snapdragon S4 s taktem 1,5 GHz. Úctyhodná je i velikost operační paměti RAM, 2 GB doposud žádný smartphone nenabídl a LG si tak může připsat další prvenství.

Jak už název napovídá, telefon bude podporovat LTE sítě, nicméně zatím se bude prodávat pouze v Koreji (od poloviny května) a nejsem si jistý, zda se s ním později setkáme na evropském trhu, moc bych na to ale nesázel. O přísun energie se postará akumulátor s kapacitou 2 150 mAh. Optimus LTE2 si svou premiéru odbyl poměrně v tichosti, za což do jisté míry mohl Samsung se svým modelem Galaxy S III, kterému v uplynulých dnech věnovala pozornost všechna média. V diskuzích pod články si někteří uživatelé stěžovali na to, že SGS III nabízí „pouze“ 1 GB RAM a že očekávali více. Myslím si, že i tato hodnota je naprosto dostačující a ještě nějaký čas bude, minimálně do příchodu zařízení s fullHD rozlišením. Optimus LTE2 má v tomto směru dostatečné rezervy a jde také o zajímavý marketingový tah, na který zřejmě Korejci budou slyšet. A jak se novinka líbí vám? Uvažovali byste o koupi v případě, že by se dostal do Evropy?

Zdroj

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku