Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » LG Optimus G by se mohl dočkat nástupce už příští rok v květnu

LG Optimus G by se mohl dočkat nástupce už příští rok v květnu

Když se začátkem měsíce objevily na internetu naměřené hodnoty z benchmarku nového zařízení od LG osazeného 5″ displejem s rozlišením 1080p a kódovým značením F240K, vyvolalo to nemalé pozdvižení. Včerejší zprávy z Koreje ukazují, že zařízení pojmenované Optimus G2, tedy nástupce Optimus G, by naopak mohlo být připravené na trh již v květnu roku 2013.

Na místě je tedy otázka, zda se jedná o ten samý telefon, jakým jsme náš článek začali. Prvotní informace tuto domněnku nikterak nevyvracejí, spíše naopak. Optimus G2 by měl také osazen 5″ 1080p displejem a pohánět by ho měl nový 2GHz čip od Qualcommu. Pokud je vydání plánováno skutečně na květen, můžeme v následujících měsících očekávat více bližších informací. LG by se samozřejmě ve vlastním zájmu mělo snažit o uvolnění na trh co nejdříve, neboť konkurenční HTC už svůj 5″ 1080p model HTC J Butterfly představilo pro japonský trh (+ Droid DNA pro USA) a dle zvěstí se i Samsung chystá na něco podobného na blížícím se CESu.

Zdroj

Richard Bláha

4 komentáře

 1. Ip Man (neregistrovaný)

  No, vypadá to na pěkný souboj pĕtipalcových full hd displejů, neboť rok 2013 bude zřejmĕ celý ve znamení těchto displejů !

 2. uni (neregistrovaný)

  Ano, Optimus G se s největší pravděpodobností dočká nástupce (jako cokoli jiného), ano, bude to příští rok a ano, k nám se to dostane s pořádným zpoždění, zda vůbec. A ano, je to ta společnost s odpovídajícím vnímání veřejnosti (mizerná aktualizační politika). Ale i tak děkujeme za významnou novinku:-) Bavíme se o strašném možná, jednou, nějak, něco… a to ještě u „druhořadého“ výrobce, který aspoň (pravda) na rozdíl od jiných (že Oppo…) působí na CZ trhu.

 3. Termiks (neregistrovaný)

  Nemám nic proti full hd, ale proč proboha 5″??? Tomu neustálýmu zvětšování displejů moc nerozumím, mě osobně přijde 4,3 jako optimální velikost.

  • uni (neregistrovaný)

   Navíc když s úžasnou ergonomií Androidu stejně i na takovém displeji/rozlišení často sotva vidím na to, kam píši, v landscape režimu, trapné. Zlatý Desire Z a jeho HW klávesnice, celá obrazovka tak slouží čemu má, vizualizaci informací. Chvíli jsem koketoval s myšlenkou náhrady čistě dotykovým modelem, ale Android je v tomto na i v tomto opravdu špatně.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel