Domů » Bleskovky » LG následuje Samsung a Google: Bezpečností věstník má pomoci uživatelům

LG následuje Samsung a Google: Bezpečností věstník má pomoci uživatelům

Každý operační systém vyžaduje neustálé aktualizace a to především kvůli možnému narušení bezpečnosti. Společnost Google, která stojí za systémem Android, vytvořila v polovině loňského roku speciální sekci na svém webu. Na těchto stránkách jsou zveřejněny známé chyby v systému, jejich kód a také případné záplaty na jejich odstranění.

Google velmi brzo následovala také společnost Samsung, která podobný web představila také. Nyní se přidává i další významný výrobce – jihokorejské LG.

Snímek obrazovky (139)

Věstník dostupný na adrese lgsecurity.lge.com obsahuje kromě seznamu známých chyb také návod, jak případný problém oznámit výrobci. Pokud chybu výrobci nahlásíte, vývojáři ji nejprve zanalyzují, poté navrhnou úpravu, kterou se chyba odstraní, a nakonec dostanete oznámení o vyřešení. Záplata bude následně implementována do nadcházející aktualizačního balíčku pro daný telefon.

Samotné závady jsou řazeny dle závažnosti, nejvyšší pozor si dávejte u těch, které jsou označené jako kritické. Seznam by měl být průběžně aktualizován a to alespoň jednou měsíčně. LG a i Samsung si za tento krok zaslouží jistě pochvalu. Operační systéme na smartphonech obou těchto výrobců jsou od čisté verze Androidu značně pozměněné, takže mohou obsahovat ještě daleko větší množství případných chyb. V poslední době nabývá otázka bezpečnosti na velkém významu, takže se dá očekávat, že se k podobnému kroku možná uchýlí i další výrobci.

Zdeněk Beran

Redaktor serveru SMARTmania.cz a dalších technologických webů, fanoušek počítačového hardwaru, mobilních zařízení všeho druhu a jiné elektroniky, milovník akčních počítačových her a PUBG.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).