Domů » Bleskovky » LG Lifeband Touch: Unikl obrázek možného náramku od LG

LG Lifeband Touch: Unikl obrázek možného náramku od LG

Letos v lednu na CES 2013 představila firma LG náramek podobný Nike FuelBand. Měl se jmenovat LG Smart Activity Tracker a měl sloužit k monitorování fyzické činnosti jedince, který jej nesl na zápěstí. Byl vybaven LED displejem, který reagoval na dotyková gesta a zobrazoval jednoduché informace (příchozí hovory či SMS) ze spárovaného mobilního telefonu s operačním systémem iOS nebo Android. Toto zařízení se bohužel nikdy nedostalo do prodeje a LG si tak zřejmě řekne příští rok o druhou šanci.

   

Minulý týden se objevily zvěsti, že by mohla jihokorejská firma předvést na CES 2014 dvě náramková zařízení – chytré hodinky G-Arch a náramek, sledující vaše zdraví, G-Health. Společnost LG ale tyto spekulace dementovala s tím, že žádné takové produkty nemá ve vývoji.

 

Zdroj úniků @evleaks ale dnes přišel s obrázkem, který naznačuje, že by se přecijen u LG mohlo něco dít. Má se jednat o náramek s názvem LG Lifeband Touch. Opět se hovoří o konkurenci Nike FuelBand, čili o podobném konceptu, jaký měl nevydaný náramek Smart Activity Tracker. Hlavní funkcí by měl být tedy fitness tracker, zelené kolečko na obrázku by mohlo sloužit jako dotykový ovládací prvek. Žádné další informace ale prozatím nejsou známy, může se jednat o doplněk k mobilnímu telefonu, samostatné zařízení nebo jen o koncept, který nikdy nespatří světlo světa. Tak jako tak, přístí rok se očekává spousta produktů pro naše zápěstí a je možné, že jeden z nich bude právě od LG. Možná, že brzy napoví lednový CES 2014. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).