Domů » Bleskovky » LG představilo elegantní smartphony K7 a K10: Oblázkový vzhled ukrývá výbavu nižší střední třídy

LG představilo elegantní smartphony K7 a K10: Oblázkový vzhled ukrývá výbavu nižší střední třídy

S pokračovatelem zahnutého smartphonu LG G Flex jsme letos na veletrhu CES nepočítali, a tak nějak jsme se smířili s tím, že korejský výrobce do Las Vegas nepřiveze vůbec žádné telefony. Nakonec však k našemu překvapení odhalil dvojici modelů K7 a K10 a i když se nejedná o žádné trhače asfaltu, zaujmou netradičním designem, který je vyjádřen oblázkovým tvarem, strukturovanými zády s tlačítky a zaobleným 2,5D sklem na čelní straně.  

 

LG K10

Větší z představených modelů dostal 5,3″ displej s HD rozlišením, baterii o kapacitě 2 300 mAh a Android 5.1 Lollipop. Ostatní parametry se liší podle jednotlivých verzí, přičemž základní rozdělení určuje podpora či nepodpora sítí LTE. Použité čipsety bohužel určit nedokážeme, pouze víme, že je na výběr čtyřjádro o taktu 1,2 nebo 1,3 GHz, případně osmijádro s taktem 1,14 GHz. Model s LTE dostane do vínku 2 nebo 1,5 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti, model bez LTE si musí vystačit s gigabajtem RAM a 8GB úložištěm.

  

Různé je to i v oblasti fotoaparátů, verze s LTE dostane 13Mpx fotoaparát, zatímco verze bez LTE si musí vystačit s 8 megapixely. Selfie kamerka je v obou případech buď 8Mpx nebo 5Mpx. Všechny varianty mají rozměry 146,6 × 74,8 × 8,8 mm a přijdou na trh v bílé, indigo nebo zlaté barvě.

LG K7

Stejně divoké hardwarové konfigurace dostává i menší model s 5″ displejem s dnes už předpotopním rozlišením 480 × 854 pixelů. Opět zde máme rozdělení na LTE a 3G verzi, přičemž ta vybavenější dostane čtyřjádro o taktu 1,1 GHz, 1,5 GB RAM, 16 GB ROM a dvojici fotoaparátů o rozlišení 8 a 5 megapixelů. 3G model dostane čtyřjádrový procesor s taktem 1,3 GHz, 1 GB RAM, 8GB úložiště a dvakrát pětimegapixelový fotoaparát.

  

Obě verze krmí baterie o kapacitě 2 125 mAh a pohání operační systém Android 5.1. LTE model přijde na trh v bílé barvě, LTE verze v bílé, černé a zlaté. Bohužel ceny ani datum uvedení na trh zatím LG neprozradilo.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Tak je zakřivené nebo 2,5D?:) Pokud chápu, pojem 2,5D (který je sám o sobě nesmysl, jasně) je ve spojení s okrajovou úpravou zaoblením (zbroušená hrana). Zakřivený je zakřivený (Samsund Edge např.). Nebo že to má oboje? Tak „premium“ technologie u takového lowendu, zakřivení?

  • Jakub Karásek

   Jedná se úpravu při okrajích displeje, kterou však někteří výrobci označují jako „curved“, tedy zakřivený, například Xiaomi [odkaz]

   Výraz jsem nicméně raději upravil na zaoblený, aby nedocházelo k omylům

  • Aha, oni mají dokonce 3D variantu, fíha:)

  • Otázka je, zda je něco takového, jako jak je upravené krycí sklo (zaobleno, nezaobleno, zapuštěné,….) vůbec zdůrazňovat. O ostatních hranách se také nic nedozvídáme, proč pak zrovna o této? Navíc ještě nejednoznačnými pojmy.

   Chápu vlastnost zakřivení, je to výrazný design prvek, má nějaký vliv na vlastnosti zobrazení a ovládání. Ale jestli sklíčko končí 90 nebo 45 stupňovým sklonem? Nebo horní hrana nad repro, nebo spodní u aku… Možná tak u podrobné recenze, ale u v zásadě obyč. PR?

 2. nkola (neregistrovaný)

  poprosim cenu

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).