Domů » Bleskovky » LG GX oficiálně: Korejec s 5,5“ Full HD displejem a Snapdragonem 600

LG GX oficiálně: Korejec s 5,5“ Full HD displejem a Snapdragonem 600

Jihokorejský výrobce LG dnes na domácí půdě oficiálně představil velmi očekávaný model GX, který se může pyšnit větším displejem s úhlopříčkou 5,5palců a rozlišením Full HD (1080 x 1920 px). Smartphone pohání čtyřjádrový procesor Snapdragon 600, pro potřeby systému jsou k dispozici 2 GB operační paměti RAM. Interní úložiště nabídce kapacitu 32 GB. Snímky lze pořizovat 13Mpx fotoaparátem s přisvětlovací diodou. Přísun energie obstarává baterie se slušnou kapacitou 3140 mAh.

Rozměry 150,6 x 76,1 x 9,2 mm jsou poněkud větší, za což může hlavně již zmiňovaný 5,5“ displej, ukazatel hmotnosti se zastavil na 167 gramech. Novinka bude k dispozici v černé a bílé variantě. Jakou verzi systému LG pro novinku GX zvolí není prozatím jisté, nejpravděpodobnější variantou je ale Android 4.3 „JellyBean“, který bude „zabalen“ do kabátku uživatelského prostředí LG.

V novince najdeme podobné aplikace jako u menšího, avšak výkonnějšího brášky LG G2 (recenze), jako je LG Smart TV nebo G ovladač. Prozatím neexistují žádné informace o tom, kdy se novinky dočkáme i na dalších trzích a v jaké cenové relaci se bude nové LG GX vůbec pohybovat, primárně je totiž tento model určený pro jihokorejský trh.

Michael Krahulec

3 komentářů

  1. Kdyby měl displej 4,5″ a 1280×720 (a tomu odpovídající rozměry), bylo by to zajímavé…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).