TOPlist

LG G6 mohl mít zakřivený displej: proč jej výrobce nakonec nepoužil?

Společnost LG včera představila svůj vlajkový smartphone G6. Telefon zaujme hned na první pohled displejem, který má neobvyklý poměr stran 2:1 a velmi tenké rámečky na všech stranách. Díky tomu je telefon menší než loňský model G5, který měl o 0,4 palce menší zobrazovač. LG se na své tiskové konferenci pochlubilo, že byl pro G6 zvažován a testován oboustranně zakřivený displej, nakonec však rozhodly dva aspekty, kvůli kterým korejský výrobce sáhl po klasice.

Zahnutý displej = unavená ruka a více překlepů

LG na začátku tohoto roku otestovalo na Yonsei University v Jižní Koreji několik variant displejů s různými poměry stran, s různou velikostí rámečků a také s a bez zakřivení. Z nasbíraných dat vyšla vítězně kombinace displeje s poměrem stran 18:9, šířkou mezi 67 – 72 mm, a šířkou spodního rámečku mezi 7,5 – 12,5 mm.

Ideální displej podle LG
Ideální displej podle LG

Z testů také vyplynulo, že uživatelé jsou výrazně přesnější při zadávání příkazů na plochém displeji, na zahnutém docházelo při běžném používání až ke 4× více k náhodným překlepům. Zakřivený displej také podle testů LG více zatěžuje svalstvo na ruce a není tak vhodný pro dlouhodobé používání.

Zahnutý displej + pád na dlažbu = rozbitý displej

Druhým aspektem je jednoznačně odolnost zařízení s plochým displejem, který je chráněn rámečky, zatímco zahnutý displej hrdě světu vystavuje své nejcitlivější části. Estetická libůstka tak může ve finále přijít docela draho.

xiaomi-beryko-mwc

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku