Sledujte nás na YouTube

LG G5: Podívejte se na novinky v UX 5.0. Nabídka s aplikacemi je zpět

Již velice brzy se v České republice začne prodávat smartphone LG G5, jeho cena ale bude poměrně sebevědomá. U testovacích kusů, které jsme měli možnost vyzkoušet v Barceloně a Praze, chyběla samostatná nabídka s aplikacemi, tzv. app drawer, což v praxi znamenalo, že veškeré aplikace se rovnou umísťovaly na hlavní obrazovku společně s widgety a složkami.

lg-g5-app-drawer

LG nyní zveřejnilo video, ve kterém prezentuje novinky v uživatelském prostředí UX 5.0, a v čase 2:16 si lze všimnout, že v nabídce pro konfiguraci domovské obrazovky kromě klasického zobrazení bez app draweru, najdeme ještě další novou možnost, která již zobrazení samostatné nabídky s aplikacemi povoluje. LG se tak vydává stejnou cestou jako Samsung, jen o opačném pořadí. Na Galaxy S7 (edge) je totiž ve výchozím stavu app drawer aktivní a lze jej deaktivovat, u LG G5 to bude přesně naopak.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Jeden komentář

  1. Johny (neregistrovaný)

    UX 5.0 – The Bloatware :D Vzpomínam si, kdysi jak byly krásný reklamy na TouchWiz a Sense. Bohužel android už je asi dneska ve fázy (a tím myslim tak pokročilý), kdy jakákoliv nadstavba vlastně nedokáže přinést žádnej výraznej zlom.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *