Domů » Bleskovky » LG G5 se od svých předchůdců má lišit. Nabídne přístup k baterii přes odnímatelnou bradu?

LG G5 se od svých předchůdců má lišit. Nabídne přístup k baterii přes odnímatelnou bradu?

Společnost LG vždy představovala své vlajkové modely až po veletrhu MWC, což ji značně znevýhodňovalo zejména ve srovnání se svým korejským konkurentem Samsungem. Aby LG srovnalo se Samsungem krok, postupně zkracuje interval mezi jednotlivými generacemi vlajkových lodí – model G3 by představen v roce 2014 na konci května, G4 v roce 2015 na konci dubna, a letošní model má být připraven na odhalení již v únoru právě na MWC. Zástupce LG deníku Korea Times potvrdil, že v letošním roce se se Samsungem hodlají utkat.

  

Nejpravděpodobnějším termínem představení se jeví 21. únor, na který má LG naplánovanou tiskovou konferenci, byť v pozvánce se o modelu G5 nezmiňuje. Chystaná novinka se má od svého předchůdce značně lišit, údajně bude vycházet spíše z modelu V10. Podle posledních informací má rovněž dojít k přemístění několika prvků, na které jsme byli u posledních modelů zvyklí. Na zádech má údajně zůstat fotomodul a osamocené zamykací tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů, tlačítka pro změnu hlasitosti se mají přesunout na tradičnější levý bok.

  

LG G5 by si mělo uchovat konkurenční výhodu v podobě vyměnitelné baterie, ta však nemá být díky kovovému tělu dostupná přes odnímatelný zadní kryt, ale přes bradu telefonu. Toto řešení má údajně zajistit tenčí konstrukci telefonu, byť za cenu odnímatelných konektorů a mikrofonu na spodním díle. Telefon má měřit 149,4 × 73,9 × 8,2 mm, čili bude tenčí a užší než současný model, avšak zdá se, že mírné prohnutí celého těla se již opakovat nebude. Uniklá schémata nepotvrzují přítomnost sekundárního displeje, o němž se dříve spekulovalo. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. LubiCzech (neregistrovaný)

  Tak proč ne, ale aby to nedopadlo jako u Xperie S nebo Sola, „brada“ nedržela dostatečně pevně a pohybovala se.

 2. Venca (neregistrovaný)

  Proboha koho ještě zajímá nějaká vyměnitelná baterie? To jsou vždycky kecy jak sebou nosí náhradní baterii atd. Když už někomu nestačí na den baterie tak je řešení externí baterie a ne se šťourat v mobilu

  • lol (neregistrovaný)

   Nekupujem mobil kazde 2 roky. A ked po istej dobe bateria odide, kupim novu za 10 eur, namiesto cakania niekolko dni/tyzdnov v servise a poplatku 30-50 eur.

  • uni (neregistrovaný)

   Kohokoli, kdo má v ruce telefon 3 a více let starý, ať už po někom, z bazaru, svůj,… Proboha to se ještě najde někdo, kdo to furt nechápe? A externí baterie je v terénu to nejdebilnější řešení, ale to už se také opakujeme.

  • lerion (neregistrovaný)

   Ne, vyměnitelná baterie z důvodu prodloužení výdrže je naprostá hloupost. Externí baterie je daleko lepší řešení.

   V čem může být výhoda, tak výměna baterie při závadě nebo ztrátě kapacity. Za posledních 15 let mi baterie odešla jen jednou u Siemensu MT50 , jednou jednou C35i. V nových mobilech baterie vždy přežila přístroj. Takže dnes to vidím jako zbytečnost.

  • uni (neregistrovaný)

   lerion (neregistrovaný): Záleží na zátěži (i toto téma je stále dokola). Že ty nevymlátíš aku, ale zato roztřískáš telefon neznamená, že se tak chovají všichni. Navíc (a to je také stále dokola) se na to koukáš jen z pohledu prvního/jediného uživatele.

  • steelspace (neregistrovaný)

   U vyměnitelné baterie nemusíš čekat na nabití, jako u powerbanky.

  • esaras (neregistrovaný)

   UNI: Vlastním přes 4 roky starý IP4S s původní baterií.

  • uni (neregistrovaný)

   esaras: a? Tak holt užíváš něco, co má 50-70% své původní kapacity a nevadí ti to. To je tak celé:)

  • esaras (neregistrovaný)

   UNI: Podstatné je, že mám powerbanku od xiaomi 16k mAh při 3.6-3.8V, se kterou si ten přístroj nabiju asi tak 10x i kdyby ta powerbanka měla efektivních 10-11k mAh, navíc rychleji než s originální nabíječkou, můžu si s tím také nabít další zařízení. Tablet se mi s origo nabíječkou nabíjí cca 3,5h, powerbanka ho natříská za něco málo přes 2 hodiny. Když má někdo náhradní baterii do přístroje, tak si ji vymění a tím skončil. Na každý pád, pokud mi ta baterka v telefonu odejde, tak si ji vyměním ať už mám snímatelný kryt nebo ne a nepotřebuju k tomu žádný servis. Vyměnit tu baterri v telefonu zvládne i žák prvního stupně základní školy.

  • uni (neregistrovaný)

   esaras: To není nijak podstatné, je to jen možnost, buď vyměnit aku nebo šaškovat na kabelu. Ani jedno není více nebo méně důležité:)

   Tak to netuším co máš za telefon, můj 4000mAh by se z toho nabyl tipuji tak 3x, resp. 3×100% by to asi nedalo. Natož 10x:)

   A poznámku o „snadné“ vyměně ponechám strano, to byl žblept. Resp. ne obecné pravidlo.

  • TrewCZ (neregistrovaný)

   Powerbanka vs výměnná baterie je věc priorit. Já se stavím na stranu výměnné baterie. Nehodlám sebou tahat telefon připojený kabelem k powerbance než se nebije. Já mám raději okamžitě 100% nabitou baterku.

  • uni (neregistrovaný)

   TrewCZ (neregistrovaný): Ultimátní řešení je nechat si nabíjet aku z telefonu v Battery packu z Power banky v batohu:)

   Na Power bance, pokud jej zrovna užíváš třeba k mapám nebo navigaci se ti defakto ani nenabije, prostě jen napájí z Power banky a ty to furt taháš v ruce jak jednovaječný dvojčata. Což je samozřejmě nesmysl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *