Domů » Bleskovky » LG G5 se od svých předchůdců má lišit. Nabídne přístup k baterii přes odnímatelnou bradu?

LG G5 se od svých předchůdců má lišit. Nabídne přístup k baterii přes odnímatelnou bradu?

Společnost LG vždy představovala své vlajkové modely až po veletrhu MWC, což ji značně znevýhodňovalo zejména ve srovnání se svým korejským konkurentem Samsungem. Aby LG srovnalo se Samsungem krok, postupně zkracuje interval mezi jednotlivými generacemi vlajkových lodí – model G3 by představen v roce 2014 na konci května, G4 v roce 2015 na konci dubna, a letošní model má být připraven na odhalení již v únoru právě na MWC. Zástupce LG deníku Korea Times potvrdil, že v letošním roce se se Samsungem hodlají utkat.

  

Nejpravděpodobnějším termínem představení se jeví 21. únor, na který má LG naplánovanou tiskovou konferenci, byť v pozvánce se o modelu G5 nezmiňuje. Chystaná novinka se má od svého předchůdce značně lišit, údajně bude vycházet spíše z modelu V10. Podle posledních informací má rovněž dojít k přemístění několika prvků, na které jsme byli u posledních modelů zvyklí. Na zádech má údajně zůstat fotomodul a osamocené zamykací tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů, tlačítka pro změnu hlasitosti se mají přesunout na tradičnější levý bok.

  

LG G5 by si mělo uchovat konkurenční výhodu v podobě vyměnitelné baterie, ta však nemá být díky kovovému tělu dostupná přes odnímatelný zadní kryt, ale přes bradu telefonu. Toto řešení má údajně zajistit tenčí konstrukci telefonu, byť za cenu odnímatelných konektorů a mikrofonu na spodním díle. Telefon má měřit 149,4 × 73,9 × 8,2 mm, čili bude tenčí a užší než současný model, avšak zdá se, že mírné prohnutí celého těla se již opakovat nebude. Uniklá schémata nepotvrzují přítomnost sekundárního displeje, o němž se dříve spekulovalo. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
13 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments