Cena:

LG G4 a V10 se mohou těšit na Android 7.0. Chvíli si ale počkají

Adopce systému Android 7.x Nougat probíhá velmi pomalu, zatímco představení příští generace zeleného robota se blíží velmi rychle. Na nový Android se mohou těšit i majitelé smartphonů LG G4 a V10, a to i přestože se jejich korejský výrobce dříve stavěl k aktualizaci zamítavě. Nakonec však po nátlaku korejských uživatelů svůj názor změnil a update pro tyto dva modely přislíbil.

g4v10

V LG se údajně obávaly bezproblémové kompatibility s bezmála dva roky starým hardwarem, zejména s čipem Qualcomm Snapdragon 808; ten však pohání i smartphone LG Nexus 5x, který s Nougatem nemá žádné problémy. Bohužel LG zařadilo modely G4 a V10 až na konec seznamu telefonů, které update dostanou, takže si jejich majitelé budou muset nějakou chvíli počkat – model V10 na druhou půlku letošního roku, G4 až na 3. čtvrtletí. V tu dobu bychom ale již měli znát Android 8.0…

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.