Sledujte nás na YouTube

LG G4 Pro: Výkonná bestie se 4 GB RAM se odhaluje v benchmarku

O chystaném high-end tabletofonu od LG se v kuloárech již šušká po několik měsíců, dosud o něm však stále nebylo k dispozici příliš mnoho informací. Novinka totiž zanechala stopu v benchmarku GFXBench a z ní vychází najevo, že se jedná ve své podstatě o zvětšenou vlajkovou loď G4 (recenze) s několika vylepšeními. Úhlopříčka displeje se posune na 5,7 palců, což je o 0,2 ” více, než u modelu G4 a umístí se tak přesně mezi ten a větší G Pro 2. Rozlišení zůstane na hodnotě 1440 x 2560 px.

Další rozdíl tkví ve velikosti operační paměti, jež bude u chystaného G4 Pro zvýšena na štědré 4 GB a zvětšena bude pravděpodobně také baterie, ačkoliv konkrétní kapacitu zatím neznáme. Jinak zde opět naleznete šestijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 808 a 16Mpx fotoaparát doplněný o 5Mpx snímač vpředu.

Operačním systémem je poté Android 5.1.1 Lollipop, do prodeje by ale novinka mohla vstoupit již s novějším 6.0 Marshmallow. Vzhled zařízení zatím bohužel nemáme z čeho posuzovat, oficiálního představení bychom se nicméně mohli dočkat již 10. října a do té doby se pravděpodobně ještě nějaké informace objeví.

Martin Pavlović

Redaktor webu SMARTmania.cz a současně student jednoho z pražských gymnázií. Dalšími koníčky jsou mimo technologie také společenské dění, cestování a fotografie. Milovník kvalitní literatury a hudby.

2 komentáře

  1. Tomas (neregistrovaný)

    nejak mi unika smysl tohohle telefonu, kdyz jiz uvedeny V10 ma v podstate naprosto stejne parametry a k tomu navic druhou predni kameru, treti mikrofon, zlepseny reproduktor … Verim, ze G4 Pro by mel prinest jeste neco navic…

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *