Domů » Bleskovky » LG G4 dostane fotoaparát se světelností f/1.8 a nové prostředí UX 4.0 šité uživateli na míru

LG G4 dostane fotoaparát se světelností f/1.8 a nové prostředí UX 4.0 šité uživateli na míru

Nová vlajková loď LG s názvem G4 bude oficiálně představena 28. dubna, již nyní však korejský výrobce vypouští do světa střípky, které nám dávají ochutnat funkce očekávané novinky. Následující video například potvrzuje světelnost hlavního fotoaparátu f/1.8, díky čemuž by mělo LG G4 schopné pořizovat kvalitní snímky i za horšího osvětlení scény. 

LG rovněž předčasně odhalilo vzhled uživatelského prostředí UX 4.0, do něhož bude u LG G4 zahalen systém Android 5.0 Lollipop. Jako základ posloužily starší verze grafické nadstavby, z nichž si LG bere klíčové funkce jako QuickMemo, KnockCode nebo Gesture Shot, celkově však prostředí projde několika změnami v grafické i funkční části. Systém bude zjednodušen, zejména budou odstraněny duplicitní položky, a dostane nové prvky, které díky inteligentním funkcím usnadní uživateli ovládání.

 

Nová funkce Smart Notice (Chytrá upozornění) bude po vzoru Google Now inteligetně nabízet v rámci widgetu obsah založený na historii uživatelovy běžné denní aktivity – informace o počasí, dopravě apod. Funkce Smart Bulletin bude zase nové inteligentní notifikační centrum, které bude agregovat zdroje vybrané uživatelem.

Fotoaparát bude možné rychle spustit dvojstiskem tlačítka na zádech telefonu, aplikace fotoaparátu nově nabídne tři režimy – jednoduchý, základní a manuální. Do kalendáře bude možné přidávat nové položky ze sociálních sítí stylem drag and drop, obrázková galerie dokáže inteligentně vytvářet alba podle místa vytvoření snímků. LG UX 4.0 bude navíc umět skládat unikátní vyzvánění pro každý z kontaktů. 

 

Nové prostředí nedostane pouze nová vlajková loď LG G4, ale i starší telefony korejského výrobce které obdrží aktualizaci na Android 5.0 Lollipop. Telefon LG G4 by měl disponovat 5,5palcovým Full HD displejem, čipsetem Qualcomm Snapdragon 808, 3 GB RAM a 16MPx fotoaparátem. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. Rozhodně nejsem zastáncem takového „je 6:59 ikony máš takto, jejda je 7:01 a ty ses uklik, ikony jsou již jinak“, to je asi opravdu hlavně pro technologické nadšence.

    Např. ani z videa ani z obrázku jsem se nedozvěděl zcela zásadní, zda kalendář umí úkoly. Hlavně, že je tam ikona „f“…:)

  2. :D ako tymi melodiami zabili, nemozem si pomoct krajsie farbicky ale stale je to android z trznice :D uzivatel nie je zvedavy len na farbicky, ale aj na funkcnost a to ako tie farbicky reaguju…a hranate ikonky? no neviem, ani s tou 5kou neustupil ten chaos ako som si naivne myslel…trposku je to krajsie ale dizajn bez funkcnosti je poza…

  3. Meky (neregistrovaný)

    „.. 5,5palcovým Full HD“. Proč by šli o krok zpět, když u 5,5 na G3 mají Quad? Není to typo chyba?

    • mozno dostali rozum a zacali sa venovat skutocnym vlastnostiam telefonu…nikdy nevies, aj ked pohcybujem zeby prave lg ako vyrobca androidov dostal rozum…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).