Domů » Bleskovky » LG G Pad 8.3 a Sony Xperia Z Ultra nově v Google edici s čistým Androidem 4.4

LG G Pad 8.3 a Sony Xperia Z Ultra nově v Google edici s čistým Androidem 4.4

V letošním roce byly odhaleny Google edice smartphonů HTC One a Samsung Galaxy S4, nyní se do tohoto seznamu přidají ještě LG G Pad 8.3 a Sony Xperia Z Ultra. Google Play edice se vyznačují tím, že mají předinstalovaný čistý Android AOSP a tudíž mají jistotu poměrně rychlých aktualizací. Bohužel je lze zakoupit pouze přes Obchod Play a my v České republice tak máme smůlu.

 

Pojďme si stručně připomenout, co jsou jednotlivá zařízení zač. Sony Xperia Z Ultra je tabletofon s 6,4palcovým Full HD displejem, čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 800 a tloušťkou pouhých 6,5 mm. Zaujme také certifikace IP58 zajišťující prachu/voděodolnost, takže si Xperii Z Ultra je možné vzít třeba do vany nebo deštivého počasí. V Obchoddě Play je dostupná za (cca 13 000 Kč).

 

LG G Pad je čistokrevný tablet s 8,3palcovým displejem s rozlišením 1920 x 1200 px, čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 800, 2GB operační pamětí a 4600mAh baterií. Stejně jako standardní verze, nabídne dobrý poměr cena/výkon, jelikož je v 16GB variantě k dispozici za (cca 7 000 Kč) a může se tak pro americké zákazníky stát zajímavou alternativou k Nexusu 7 (pravda, příplatek činí téměř , výbava je však znatelně lepší).

Graf ceny produktu Sony Xperia Z Ultra poskytuje server Heureka.cz

V obou zařízeních je předinstalovaný čistý Android 4.4 „KitKat“ a my doufáme, že se jednou dočkáme dne, kdy Google bude prodávat zařízení přes Obchod Play i v České republice. v minulosti se objevily spekulace o tom, že bychom se měli dočkat i Google edice hliníkové žiletky Huawei Ascend P6.

Graf ceny produktu LG G Pad poskytuje server Heureka.cz

Martin Pavlović

Externí redaktor SMARTmania.cz, student marketingové komunikace, nadšenec do technologií, analogové fotografie a hudby.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments