Domů » Bleskovky » LG G Pad 8.3 a Sony Xperia Z Ultra nově v Google edici s čistým Androidem 4.4

LG G Pad 8.3 a Sony Xperia Z Ultra nově v Google edici s čistým Androidem 4.4

V letošním roce byly odhaleny Google edice smartphonů HTC One a Samsung Galaxy S4, nyní se do tohoto seznamu přidají ještě LG G Pad 8.3 a Sony Xperia Z Ultra. Google Play edice se vyznačují tím, že mají předinstalovaný čistý Android AOSP a tudíž mají jistotu poměrně rychlých aktualizací. Bohužel je lze zakoupit pouze přes Obchod Play a my v České republice tak máme smůlu.

 

Pojďme si stručně připomenout, co jsou jednotlivá zařízení zač. Sony Xperia Z Ultra je tabletofon s 6,4palcovým Full HD displejem, čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 800 a tloušťkou pouhých 6,5 mm. Zaujme také certifikace IP58 zajišťující prachu/voděodolnost, takže si Xperii Z Ultra je možné vzít třeba do vany nebo deštivého počasí. V Obchoddě Play je dostupná za (cca 13 000 Kč).

 

LG G Pad je čistokrevný tablet s 8,3palcovým displejem s rozlišením 1920 x 1200 px, čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon 800, 2GB operační pamětí a 4600mAh baterií. Stejně jako standardní verze, nabídne dobrý poměr cena/výkon, jelikož je v 16GB variantě k dispozici za (cca 7 000 Kč) a může se tak pro americké zákazníky stát zajímavou alternativou k Nexusu 7 (pravda, příplatek činí téměř , výbava je však znatelně lepší).

Graf ceny produktu Sony Xperia Z Ultra poskytuje server Heureka.cz

V obou zařízeních je předinstalovaný čistý Android 4.4 „KitKat“ a my doufáme, že se jednou dočkáme dne, kdy Google bude prodávat zařízení přes Obchod Play i v České republice. v minulosti se objevily spekulace o tom, že bychom se měli dočkat i Google edice hliníkové žiletky Huawei Ascend P6.

Graf ceny produktu LG G Pad poskytuje server Heureka.cz

Martin Pavlović

O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.

4 komentářů

  1. LG G Pad 8,3 Google edition, to bych si přál pod stromeček!

  2. „my doufáme, že se jednou dočkáme dne, kdy Google bude prodávat zařízení přes Obchod Play i v České republice“

    Na smetisti Evropy? :D I takova Banglades je pro mobilni svet 100x dulezitejsi, nez ten nas srackov…

  3. ako majitel xperie ultra ani neviem, ci by som to bral. zatial mi pride system od sony dostatocne vyladeny a niektore fičurky maju celkom fajn. mal som aj nexus 4 a tiez ok. ak by som si mal ultru kupovat teraz, tak ozaj neviem ktoru si vybrat :)

    • lukass71 (neregistrovaný)

      V te verzi od Sony si tam kdykoliv ROMku s čistým Androidem natáhnout můžeš a naopak :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).