Domů » Bleskovky » LG G Flex: Smartphone s ohnutým displejem dorazí v listopadu

LG G Flex: Smartphone s ohnutým displejem dorazí v listopadu

Pokud dlouhodobě sledujete dění v mobilním světě, jistě vám neunikly informace o flexibilních panelech, na jejichž vývoji se pracuje již řadu let. Mezi lídry v tomto odvětví patří jihokorejské společnosti LG Electronics a Samsung. Jejich nasazení do finálních produktů přinese kromě vyšší odolnosti i nové trendy v designu. Zřejmě se dočkáme konce éry rovných placek, které vévodí současnému trhu s chytrými telefony. Podle nejnovějších spekulací hodlá LG v příštím měsíci představit dotykový smartphone, který na první pohled zaujme svou zakřivenou konstrukcí.

Této skutečnosti alespoň nasvědčují uniklé skici a informace pocházející údajně od zdroje blízkého samotnému výrobci. Novinka má nést komerční označení LG G Flex a svou hardwarovou výbavou má zapadat do kategorie vyšší střední třídy. Úhlopříčka zakřiveného displeje má činit šest palců a o dostatek výpočetního výkonu se postará čipset Snapdragon 800 od Qualcommu. To jsou prozatím jediné informace, které o tajemném zařízení známe. Více se dozvíme až v listopadu, kdy je údajně naplánováno oficiální představení.

Za předpokladu, že se výše uvedené spekulace potvrdí, je velmi pravděpodobné, že v letošním roce se staneme svědky narušení konvenčních cyklů v mobilním průmyslu. Též zajímavé bude sledovat, s čím přijde konkurenční Samsung, který má odhalit model s ohebným YOUM panelem ještě v průběhu října.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).