Domů » Bleskovky » Konec tlačítkových čteček otisků prstů? LG integrovalo senzor do ochranného skla

Konec tlačítkových čteček otisků prstů? LG integrovalo senzor do ochranného skla

LG včera oznámilo novinku, díky které možná v budoucnu neuvidíme na tělech telefonů fyzické tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů. Korejské společnosti se totiž povedlo snímač otisků vměstnat přímo do displejové části.

lg-innotek-fingerprint-glass-2

Čtení má na svědomí miniaturní senzor umístěný do 0,3 mm úzké drážky ve vysokopevnostním ochranném skle pod displejem. I přes svoji miniaturní velikost má být senzor velice přesný, LG slibuje 99,998% úspěšnost rozpoznání otisku. Snímač má být ke sklu přilepen speciálním lepidlem, které má být velmi trvanlivé zejména vůči nárazům. Díky ukrytí čtečky pod sklo má být v budoucnu možné navrhovat elegantnější telefony bez hardwarových tlačítek, jejich odstranění má navíc usnadnit stavbu voděodolných smartphonů.

LG bohužel neuvedlo, kdy svoji novinku vypustí do prvních zařízení, očekává však rapidní nárůst zájmu o čtečky otisků prstů obecně – loni se jich údajně prodalo 499 milionů, do roku 2020 má toto číslo narůst až na 1,6 miliardu jednotek. Tahounem mají být pochopitelně mobilní platby.

Čtečku otisků prstů do displejové části integroval i Qualcomm, avšak jeho technologie na bázi ultrazvuku se zatím za rok od svého uvedení do komerčního „provozu“ nedostala.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
31 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments