LG chystá flexibilní OLED displej pro smartphony: Premiéra už tuto neděli

V Koreji se nyní schyluje k ostré konkurenční bitvě mezi společnostmi Samsung a LG. Řeč je konkrétně o prvneství na poli s flexibilními displeji o kterých se v poslední době hovoří stále častěji. Prvenství zřejmě spadne do klína firmě LG, která před několika dny do světa vypustila tiskovou zprávu, ve které uvádí, že do konce tohoto týdne světu představí jako první flexibilní OLED panel s úhlopříčkou pět palců určený výhradně pro osazení v chytrých telefonech. Zpráva bohužel neobsahuje žádné bližší informace o rozlišení či hustotě pixelů.

 

Je velmi pravděpodobné, že se dočkáme prezentace na blíže neurčeném prototypu chytrého telefonu, který se stane předzvěstí finálního produktu, jenž jihokorejský výrobce uvede ještě v průběhu letošního roku. Nasazení flexibilních displejů se významně podepíše na odolnosti smartphonů, které budou téměř nerozbitné. Kromě toho získají desingnéři volnější ruce při vývoji a dost možná se v blízké budoucnosti dočkáme přístrojů, které si už nebudou podobné jako vejce vejci. Spolu s výše zmíněným OLED panelem hodlá LG veřejnosti odprezentovat i sedmipalcový displej s FullHD rozlišením a hustotou přes 300 ppi, který najde své uplatnění v tabletech.

K odhalení všech specifikací dojde již tuto neděli na mezinárodní výstavě Society for Information Display (SID), která se odehraje v kanadském Vancouveru.

Autor článku
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku