Domů » Bleskovky » LG chystá další netradiční smartphone. Bude mít rolovací displej

LG chystá další netradiční smartphone. Bude mít rolovací displej

Mobilní divize LG je dlouhodobě ztrátová, byť poslední finanční výsledky naznačují mírně se zlepšující situaci – podle posledních kvartálních výsledků dokázala meziročně snížit provozní ztrátu o nezanedbatelných 148,4 miliard wonů (asi 3,1 miliardy korun).

lg mobile

LG příští jaro představí telefon s rolovacím displejem

Nové vedení LG chce učinit mobilní divizi do konce příštího roku ziskovou, a přitom se nebojí jít do risku s netradičními smartphony vznikajícími pod hlavičkou projektu Explorer. První vlaštovkou byl nedávno uvedený smartphone LG Wing s výklopným sekundárním displejem, další netradiční telefon bude mít pravděpodobně vysouvací konstrukci a rolovací displej. Jeho příchod byl koneckonců naznačen už na konci tiskové konference k LG Wing.

Podle nejnovějších informací serveru TheElec má být tento telefon představen příští rok v březnu, ještě před ním se máme dočkat tradičního vlajkového smartphonu řady V (kódová označení B Project a Rainbow).

lg project b 1

LG očekává, že v letošním roce vyexpeduje celkem 26 milionů smartphonů, v příštím roce bude chtít toto číslo navýšit na 30 milionů. Částečně má napomoci výroba u ODM (original design manufacturer), kterou LG začalo využívat v roce 2018 u low-endových telefonů. Před dvěma lety zajišťovali ODM přibližně 10 procent celkové produkce LG, v příštím roce už mají obstarat cca 70 procent výroby, a to včetně prémiových smartphonů jakými bude i LG Velvet 2. LG si tak uvolní své vlastní linky pro produkci svých „experimentálních“ zařízení.

TCL také pracuje na telefonu s rolovacím displejem

LG není jedinou značkou, která pracuje na smartphonu s rolovacím displejem, následující video uniklo v tomto týdnu z laboratoří TCL.

TCL WORLD'S FIRST ROLLABLE Phone LEAKED !!

Prototyp od TCL má mít v základu 4,5″ displej, který bude možné „roztáhnout“ do úhlopříčky 6,7″. Zobrazovač typu OLED má vydržet až 200 tisíc srolování.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

  1. epl pro sve verne fans pripravil pristi rok jako darek rolovaci podkolenky

  2. Ale jo tohle by se mi líbilo. Uvidíme zda to opravdu představí a hlavně kam to budou expedovat.

  3. marastudna 50

    Přeji LG ůspěch,nebot má všechny předpoklady pro to,by představili parádní stroj,jen to nepokazit!Toto vypadá dobře,tak držím palce!!!

  4. Franto Frantof

    Pokiaľ to nezačnú REÁLNE predávať ako Samsung, je to len vízia a nič viac.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).