Domů » Bleskovky » LG a Samsung prý pracují na přenosných monitorech pro smartphony

LG a Samsung prý pracují na přenosných monitorech pro smartphony

LG a Samsung údajně pracují na přenosných monitorech pro své smartphony s pracovním označením Cloud Tops. Určeny by měly být pro ty, kteří chtějí s displejem telefonu pracovat na větší ploše a nechtějí investovat do laptopů.

Druhý zmíněný jihokorejský technologický gigant má pro tento účel již nějakou dobu řešení v podobě dokovací stanice DeX, ta však vyžaduje připojení k desktopovému displeji nebo laptopu. Jeho přenosný monitor by tak měl být evolucí tohoto přístupu.

Samsung DeX recenze

Obrazovka od Samsungu by se měla nazývat DeXbook, mít úhlopříčku 14,1 palce a rozlišení Full HD, baterii s kapacitou 10 000 mAh a vážit méně než kilogram. Verze od LG v tuto chvíli údajně nemá název, ale měla by disponovat stejnou úhlopříčkou a rozlišením, poloviční kapacitou baterie, vážit 1,3 kg a mít tloušťku jen 9 mm, takže by se měla snadno vejít do každého batohu.

Oba výrobci podle informací webu sammobile.com plánují svá zařízení začít masově vyrábět ve druhém kvartálu roku a uvést je na trh v následujícím čtvrtletí. DexBook by prý mohl stát někde mezi 339–423 dolary (v přepočtu zhruba 7 800–9 700 korun), u druhé obrazovky se web o ceně nezmiňuje.

Martin Duchoslav

2 komentářů

  1. Já si myslím, že ani není třeba tak monitor, jako spíš tablet. Třeba takový tab s6 je naprostá zbytečnost, respektive dal by se nabízet čistě bez HW s nějakým šuplíkem na zádech na telefon. Všichni víme jak vypadal Padfone od Asusu… s Dexem to dostává nový rozměr.
    Takový displej by potom nemusel stát 20 tisíc, jak současný tablet, ale klidně čtvrtinu.

    • U reseni s suplikem je problem neustale menici se formfactor zarizeni. Jinak to pak dopada jako u Motoroly.. Mozna kdyby ten suplik byl o neco vetsi a adaptabilni pro ruzne velikosti?
      Ale taky si myslim, ze tablet by daval mnohem vetsi smysl – zvlast vzhledem k velikosti uloziste smartphonu v dnesni dobe by to na filmy do letadla bylo docela super:)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).