Domů » Bleskovky » Levný smartphone Huawei 4Afrika: Windows Phone 8 míří do Afriky

Levný smartphone Huawei 4Afrika: Windows Phone 8 míří do Afriky

Huawei včera společně s Microsoftem představili nový smartphone na platformě Windows Phone 8. Jmenuje se Huawei 4Afrika a jak asi z názvu poznáte, je určený pouze pro africký trh. Navržen byl tak, aby se jednalo o dostupnou volbu pro studenty, méně výdělečné obchodníky či pro lidi, kteří nákup svého vůbec prvního mobilního telefonu teprve plánují. I přesto se ovšem díky minimálním požadavkům Windows Phone 8 jedná o poměrně dobře vybavený telefon.

Úhlopříčka displeje činí 4 palce a jeho rozlišení je 480 x 800 pixelů. Hnací sílou je dvoujádrový procesor Snapdragon o frekvenci 1,2 GHz. O velikosti paměti RAM se zprávy nezmiňují, ale lze odhadovat 512 nebo 1024 MB. Dále se dočkáme přední a zadní kamery a vnitřního úložiště o velikosti 4 GB. Telefon bude dostupný ve čtyřech barvách a to v červené, modré, bílé a standardní černé. Poháněn bude baterií s kapacitou 1730 mAh a jeho tloušťka by neměla přesáhnout 10 mm. Samozřejmostí jsou předinstalované aplikace specifické pro africký kontinent. Cena ještě určena nebyla, ale telefon by se měl do konce tohoto měsíce objevit v Angole, Egyptě, Keňi, Maroku, Nigerii, Jižní Africe a také v Pobřeží slonoviny.  

Richard Bláha

14 komentářů

 1. Jasně, pro Afriku levný smartphone, do Evropy pošlete to samý, ale s co nejvyšší cenou…

 2. Keď na to pozerám, tak mi to až také slabé nepripadá. Myslím si, že je to celkom normálny telefón a uchytil by sa aj tu. Ale tak tu máme na drahšie modely, tak prečo nepredávať drahšie :D

  • jak píše mceza, tady se bude prodávat to samý, akorát za dvojnásobnou cenu

  • Ales Prihoda (neregistrovaný)

   Diskriminace ceny je běžný ekonomický jev a firma by byla blbá, kdyby to nedělala.. Ale těžko spekulovat o ceně, která tu není ani nastíněna.

  • Mě by nevadilo, kdyby v Africe nějaký model prodával za jinou cenu než u nás.

   Ale co nechápu a nelíbí se mi, proč se pro Afriku dělá nějaký speciální zvláštní model? A kdyby byl alespoň přizpůsoben jiným podmínkám (např. větší výdrž akumulátoru, krytí proti prachu), ale oni jen vyrobí nějaký běžný telefon, nalepí na něj mapku Afriky a začnou to snad rozhazovat s humanitární pomocí… Tohle vážně nechápu.

   A už vůbec to nechápu u Windows Phone, kde je potřeba právě podobnými modely zaplavit celý trh – čím více levných Windows Phone telefonů po celém světě bude, tím se paradoxně budou lépe prodávat i ty dražší…

  • Lidi nebrecte – vzdyt jak tady Culis spravne poznamenal – jedna se pouze o prejmenovany Huawei Ascend W1, akorat s o trosku slabsi baterii.

   Takze netruchlete/nenadavejte, tenhle model v Evrope dostupny je.

   Ja jenom doufam, ze jako vychozi vyzvaneni tam bude Shakira s Waka Waka (This Time for Africa) :D

 3. Já mám pocit, že WP8 telefon není úplně to správné pro danou cílovou skupinu (tedy nízká kupní síla):-) A jestli pak tam mají aspoň Windows Phone Store?:-D

  • A jakej OS by ten telefon měl mít? Snad né Android, v Africe mají dost utrpení i bez něj…

  • Pro danou cílovku je podstatná samotná dostupnost přístroje pro komunikaci, tedy prostě telefon. A jak napsal MCEZA s cílením na vyšší výdrž, odolnost, alternativní nabíjení, atd. Za dumping cenu. To skutečně nemá nic společného s běžným WP8 telefonem, na který se dá nálepka „4Afrika“ s kdo ví jak dostupnými daty, službami MS, atd…

  • To: PACIKX

   Palec nahoru !

  • PACIKX : To jsi trefil perfektně.

  • Vrána k vráně sedá a zamindrákovaných hlupců „ze zeleného robota“ bude vždy dost :D

  • To: PEETE

   Ona to byla spíš legrace, to jsi nepoznal ? Navíc ta hláška od PACIKX byla podle mně fakt vtipná.

   Zamindrákovaný opravdu nejsem…

 4. Dyk je to normální, v lednu představený, Ascend W1. A tolik keců kolem toho.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).