Domů » Bleskovky » Levný Android Sony ST21i „Tapioca“ na první fotografii

Levný Android Sony ST21i „Tapioca“ na první fotografii

Už nějaký čas se v kuloárech šušká o tom, že Sony připravuje levný smartphone s Androidem, který v průběhu léta doplní modelovou řadu Xperia. Telefon nese kódové označení Tapioca; u přední strany je patrná inspirace modelem Xperia Sola a hardwarové parametry napovídají, že půjde o zařízení určené spíše pro méně náročné uživatele, které by měl lákat na cenu pohybující se okolo 150 EUR.

Ve výbavě najdeme 3,2″ HVGA displej, 800MHz procesor, 512 MB RAM a 3Mpx fotoaparát. Překvapivá je přítomnost operačního systému Android 4.0.3, „Tapioca“ se tak zřejmě stane jedním z nejlevnějších smartphonů se čtyřkovým Androidem, tak doufejme, že její uvedení na trh (červenec) nic nezbrzdí.

Zdroj 

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

3 komentářů

  1. Ta predna strana velmi pripomina Gigabyte Gsmart g1345…

  2. aaron (neregistrovaný)

    Kdo rikal, ze je Android 4 narocny a potrebuje dvou-jadra?

    • Velda (neregistrovaný)

      Marketingová oddělení nVidie, LG, Samsungu a HTC. :) Ale oni už to říkali i o 2kovém Androidu. :) Dokonce to říkali už v době, kdy Android v rámci systému stále nepodporoval rozdělování procesů mezi jádra. :))

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).