Domů » Bleskovky » Letos žádný Surface Pro? Nová vlna zařízení s Windows 10 údajně čeká na Redstone 2

Letos žádný Surface Pro? Nová vlna zařízení s Windows 10 údajně čeká na Redstone 2

V minulém týdnu jsme vás informovali o tom, že příští velký update Windows 10 s názvem Redstone bude rozdělen do dvou etap, přičemž první přijde letos v červnu, a druhá byla odložena z letošního podzimu na jaro příštího roku (více informací). S příchodem druhého updatu, od kterého nás dělí více než rok, má přijít i nová vlna nových zařízení od Microsoftu.

microsoft

Microsoft v loňském roce velmi sblížil divize Windows a Devices, obě pracují pod vedením výkonného viceprezidenta Terryho Meyersona, a nový hardware s logem Microsoftu má být výkladní skříní nových funkcí Windows 10. Redmondští zřejmě nebudou chtít uspěchat představení nových zařízení, aby se vyhnuli nestabilitě a dalším problémům, které v počátku provázely novou řadu Surface a také nové Lumie. Kromě toho by měla být příští generace zařízení poháněna novou řadou procesorů od Intelu, známou jako Kaby Lake, která má být dostupná až na konci roku 2016.

SurfaceBook Microsoft Surface Book

Výše uvedené informace musíme ovšem brát s rezervou, byť pocházejí od obvykle dobře informovaných zdrojů analytičky Mary Jo Foley. Ta si koneckonců nemyslí, že Lumia 650 bude jedinou hardwarovou novinkou Microsoftu letošního roku, mohl by přijít například nový Microsoft Band, nástupce levnějšího Surface 3, a možná i spekulovaný Surface Phone. Jsme zvědaví, s čím Panos Panay a jeho tým v letošním roce přijdou.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments