Domů » Bleskovky » Windows 10 Redstone přijde ve dvou vlnách: První letos v červnu, druhá na jaře 2017

Windows 10 Redstone přijde ve dvou vlnách: První letos v červnu, druhá na jaře 2017

Systém Windows 10 pro počítače a tablety dostal loni na podzim svůj první velký update, další přísun nových funkcí je očekáván v letošním roce. Desítky se s ním přehoupnou do nové větve Redstone, která má přijít ve dvou vlnách – podle posledních informací přijde první vlna letos v červnu, druhá pak příští rok na jaře.

windows_10_redstone

Podle serveru WinBeta bude se Microsoft s červnovou verzí RS1 soustředí především na neustálé sbližování systému na počítačích, Xboxu a na telefonech. Důraz bude kladen na univerzální aplikace, máme se dočkat prvního většího přísunu aplikací vzniklých v rámci projektů Centennial (převod aplikací win32, .Net, COM) a Islandwood (konverze z iOS). Také mají přijít nové univerzální AAA hry, které bude možné hrát jak na Xboxu, tak na počítači. První verze Redstone má také přinést možnost posílat z Windows 10 zprávy a vyřizovat telefonní hovory, podobně jak to umí systém OS X s připojeným iPhonem. Prohlížeč Microsoft Edge se má konečně dočkat slíbené podpory externích doplňků.

Microsodt-Edge-Extensions

O druhé vlně Redstone se prozatím moc neví, patrně po vzoru loňské verze Threshold přinese funkce, které se nestihnou do června implementovat. Důraz má být kladen na vylepšení systémových aplikací.

S Redstone mají také přijít některé UI změny, týkající se nabídky Start, centra akcí a nabídky Nastavení, která má na svá bedra přenést další funkce Ovládacích panelů.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
14 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments