Létající talíř? Ne, takto by mohl vypadat budoucí dron od Samsungu

Samsung má dnes ve svém portfoliu veškerá myslitelná elektronická zařízení, do kategorie dronů však zatím ještě nenakoukl. To, že o této oblasti korejská společnost minimálně přemýšlí, naznačuje patentová přihláška z letošního dubna, která se nyní dostala na veřejnost. A náčrty v ní ukazují, že Samsung o dronech přemýšlí poměrně netradičně.

new-samsung-drone-design-patent-3

Na rozdíl od standardních kvadrokoptér by měl dron od Samsungu připomínat létající talíř s velkou centrální vrtulí; bohužel z obrázku není jasné, jak bude řešen pohyb dronu do stran. Hladké přistání mají zajistit odnímatelné nožičky na spodní straně, k ovládání bude patrně sloužit smartphone nebo tablet.

Zda Samsung nechá tento koncept pouze na papíře nebo jej přetaví v reálný produkt, je v tuto chvíli nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentáře

  1. franta (neregistrovaný)

    Stará technologie. Pohyb do stran lze řešit protizávážím ( Vahou na obvodu prstence) Nebo nakloněním jednoho listu v určitém úhlu.

  2. petrn (neregistrovaný)

    No vzhledem k vlastostem všech tehleh kolmo startujcich hracek je jasné ze budou rotory dva protiběžné. Ovladani pak asi naklonem rotoru ale nechme se překvapit. A co se tyce výrobce tak jsem netušil ze ten terorismus berou tak vazne … Nejdřív skouseji casovane bomby detonote7 a tet knim přidán ještě dopravní zarizeni

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel