Domů » Bleskovky » Létající talíř? Ne, takto by mohl vypadat budoucí dron od Samsungu

Létající talíř? Ne, takto by mohl vypadat budoucí dron od Samsungu

Samsung má dnes ve svém portfoliu veškerá myslitelná elektronická zařízení, do kategorie dronů však zatím ještě nenakoukl. To, že o této oblasti korejská společnost minimálně přemýšlí, naznačuje patentová přihláška z letošního dubna, která se nyní dostala na veřejnost. A náčrty v ní ukazují, že Samsung o dronech přemýšlí poměrně netradičně.

new-samsung-drone-design-patent-3

Na rozdíl od standardních kvadrokoptér by měl dron od Samsungu připomínat létající talíř s velkou centrální vrtulí; bohužel z obrázku není jasné, jak bude řešen pohyb dronu do stran. Hladké přistání mají zajistit odnímatelné nožičky na spodní straně, k ovládání bude patrně sloužit smartphone nebo tablet.

Zda Samsung nechá tento koncept pouze na papíře nebo jej přetaví v reálný produkt, je v tuto chvíli nejisté.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Stará technologie. Pohyb do stran lze řešit protizávážím ( Vahou na obvodu prstence) Nebo nakloněním jednoho listu v určitém úhlu.

  2. No vzhledem k vlastostem všech tehleh kolmo startujcich hracek je jasné ze budou rotory dva protiběžné. Ovladani pak asi naklonem rotoru ale nechme se překvapit. A co se tyce výrobce tak jsem netušil ze ten terorismus berou tak vazne … Nejdřív skouseji casovane bomby detonote7 a tet knim přidán ještě dopravní zarizeni

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).