Domů » Bleskovky » Lenovu se ve třetím čtvrtletí dařilo na všech frontách, přestože trh s PC čelí ochlazení

Lenovu se ve třetím čtvrtletí dařilo na všech frontách, přestože trh s PC čelí ochlazení

Letošní rok sice nebyl nejlepším pro výrobce počítačů, ale i tak Lenovo dokázalo překonat problémy, které dopadly na celé odvětví a nejvíce postihly například výrobce Acer či Asus. Lenovu se podařilo meziročně dokonce zvednout prodeje osobních počítačů ve třetím čtvrtletí letošního roku. Stojí za zmínku, že propad objemu prodaných PC se pohybuje meziročně okolo šesti procent. Celkově Lenovo prodalo 14,1 milionu osobních počítačů. Tržby společnosti dosáhly 9,8 miliardy USD, což představuje 13% meziroční nárůst.

 

PC však nejsou jedinou oblastí, ve které společnost úspěla. Lenovo prodalo 2,3 milionu tabletů a stalo se tak čtvrtým největším výrobcem. Dařilo se i chytrým telefonům, kterých se podle vyjádření společnosti prodalo o 78 procent více než v minulém roce, ale nebylo zveřejněno přesné číslo. Odhady počtu prodaných smartphonů se pohybují v rozmezí šesti až sedmi milionů. Lenovo tak ukazuje schopnost poradit si v těžším období a nepolevuje ani snaha prosadit se na trhu s mobilními zařízeními. 

David Podzimek

2 komentářů

 1. Hmm, že by ta post-PC éra nebyla ani tak způsobena tím, že lidi PC nechtějí, ale tím, že lidi nechtějí takové PC, jaké prodává Asus a Acer?

  ThinkPady se mírně zhoršily co se týče kvality, ale klesla cena a zvýšila se výbava. A u IdeaPadů při zachování ceny výrazně stoupla kvalita. Ty hrozné plasťáky už jsou minulostí.

  K tomu všemu zajímavé produkty jako Yoga a další? Lenovo má skvěle nakročeno :-)

  A víte, co je zajímavé? Když tu byl článek, jak Acer (nebo Asus? Nevím, šunt jako šunt) se chce zbavit Windows, tak tu všichni psali, jak jsou Win naprd a jak nemají šanci a jak společnosti pošlou jen do háje. Proč to lenovu i s těmi špatnými, zlými a děti konzumujícími Windows 8 vychází?

  • lukáš (neregistrovaný)

   já teda osobně bych si vzal Asus radši než Lenovo, mám Lenovo a mám sním rozporuplné názory, nevim jestly je to nejlepší. Podle mě kdo se hrozně dere na horu s počítačema je Sony, ty jejich vypadaj úžasně.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).