Domů » Bleskovky » Lenovo Yoga A12 míří na český trh: elegantní tablet s klávesnicí

Lenovo Yoga A12 míří na český trh: elegantní tablet s klávesnicí

Před několika málo dny představila společnost Lenovo nový přírůstek do své rodiny androidích tabletů – Yogu A12. Nová Yoga je jako stvořená pro celodenní práci, přitom je cenově velmi dostupná. Společnost s ní chce cílit na ty uživatele, kteří chtějí nahradit svůj počítač něčím více komfortním pro celodenní nošení.

Tablet poskytuje velmi tenké tělo, celková váha zařízení je pak méně než 1 kg. Tablet se pyšní možností překlopení o celých 360 stupňů, lze jej tak využívat ve více módech přesně podle přání uživatele. Baterie by měla poskytnout „šťávu“ až na 13 hodin práce. Úhlopříčka displeje je zde 12,2″ s HD (720 x 1280 px) rozlišením.

yogaa12

O zvuk se zde stará technologie Dolby Atmos. Hnacím motorem je zde procesor Intel Atom x5, RAM paměť je zde o velikosti 2 GB. Vnitřní úložiště dostalo velikost 32 GB. Tablet s sebou také přináší nový druh klávesnice, se kterou jsme se již setkali u modelu Yoga Book. Ta se s postupem času učí návykům svého uživatele a poskytuje mu tak větší komfort.

Recenze Lenovo Yoga Book: Ten s futuristickou klávesnicí

Nový tablet Lenovo Yoga A12 bude v našich končinách dostupný v následujících dnech v šedém a zlatém barevném provedení za startovní cenu 9 699 Kč vč. DPH.

Lukáš Čambala

Student ekonomické fakulty žijící převážně v Brně. Milovník filmů, kvalitních soundtracků, ICT a značky Apple.

2 komentářů

  1. Android + 2 giga ram a to rozlisenie k tomu :-) Waw toto si kupi len blazon. Toto je cenovo dostupne?:-) Ak by to stalo 20% z predajnej ceny, tak mozno, ale dat za takyto nechcem nadavat co cca 400e. S tym ani nemusia dojst na trh. Kto si toto moze kupit, aka je cielova skupina tohoto nepouzitelne predrazeneho cuda?

    • Najdi mi v té ceně jiný podobně vybavený tablet s klávesnicí, který vydrží na baterii tolik, co tenhle. Oproti levným Windows notebookům bude možné tady nainstalovat použitelné androidí aplikace, k tomu office sada zadarmo. Ideální školní zařízení na poznámky.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).