Domů » Bleskovky » Lenovo Yoga 5G je první notebook na světě s podporou sítí 5G

Lenovo Yoga 5G je první notebook na světě s podporou sítí 5G

Čínské Lenovo přivezlo do Las Vegas první notebook s podporou sítí 5G, který se objeví na pultech obchodů už toto jaro. Počítač se chlubí nejen moderní konektivitou, ale i příjemnou hmotností a obrovskou výdrží.

lenovo yoga 5G 1

Lenovo Yoga 5G spadá do kategorie počítačů, kterou Microsoft nazývá „Always connected“. Tyto počítače jsou podobně jako běžné smartphony neustále připojeny k síti, i když mají např. zhasnutý displej. Zčásti tomu napomáhá samotný čipset, který je založený na mobilní platformě; v tomto případě se jedná o Qualcomm Snapdragon 8cx 5G. Kromě neustálé konektivity je jeho výhodou nízká spotřeba, a tedy i vyšší výdrž na jedno nabití, nevýhodou je omezená podpora programů a nutnost emulovat klasické desktopové aplikace. Čipset je chlazen zcela pasivně.

Yoga 5G Product Tour

Lenovo Yoga 5G: Tablet, stan, notebook

Yoga 5G disponuje 14“ Full HD displejem s dotykovou plochou a maximálním jasem 400 nitů. Kloub umožňuje obtočení displeje okolo klávesnicového doku o 360°, počítač tak lze používat i jako tablet, popř. lze využít některý z „mezirežimů“, např. stan. Dotyková plocha je připravena nejen na ovládání prsty, ale i na digitální stylus, který je přiložený v balení. Jako tablet se toto zařízení v jedné ruce docela pronese, váží 1,35 kg; u 14“ se to však příjemná hodnota.

lenovo yoga 5G 2

Počítač je možné různě nakonfigurovat, např. lze zvolit, zda vyžadujete přítomnost infračervené kamery nebo čtečky otisků prstů pro biometrické ověřování. Vybrat si můžete i úložiště, a to buď 256 nebo 512 GB; paměť RAM má v obou případech 8 GB. Portovou zásobu tvoří dvě USB-C, audiojack a slot na SIM kartu, počítač nicméně podporuje i standard e-SIM. Vestavěný akumulátor o kapacitě 60 Whr slibuje výdrž až 24 hodin při přehrávání videa.

Cena a dostupnost

Lenovo Yoga 5G půjde do prodeje na jaře, cena bude startovat na 1 499 USD (asi 33 800 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).