Domů » Bleskovky » Lenovo Vibe P1 s 5000mAh baterií zvládne dobíjet další zařízení

Lenovo Vibe P1 s 5000mAh baterií zvládne dobíjet další zařízení

Lenovo včera na tiskové konferenci v Berlíně představilo několik tabletů, konvertiblů a smartphonů. Mezi ty nejzajímavější patří model Vibe P1 s kovovým tělem. Ten kromě 5,5″ Full HD IPS displeje nabídne 64bitový octa-core procesor Snapdragon 615, 2 GB RAM, 32GB interní úložiště a 13Mpx fotoaparát. Nezapomnělo se ani na slot pro microSD kartu (max. 128 GB).

Mezi největší lákadla ale bude patřit vestavěný akumulátor s královskou kapacitou 5000 mAh, který by měl při běžném provozu telefon udržet při životě více než tři dny. Kromě toho telefon podporuje tzv. reverzní dobíjení, díky kterému z něj skrze USB kabel dobijete další zařízení. A nezapomnělo se ani na rychlé nabíjení, i když se výrobce zatím nepochlubil, jak dlouho nabití z nuly na sto trvá.

Celkové rozměry novinky jsou 152,9 x 75,6 x 9,9 mm, hmotnost je kvůli kovovému tělu a baterii o něco vyšší – 189 gramů. Ve středovém tlačítku pod displejem najdeme čtečku otisků prstů. U evropské verze by neměla chybět ani kompletní podpora LTE pásem či technologie NFC.

Kromě toho Lenovo představilo menší model P1m, který je vyrobený z plastu a pohání jej čip od MediaTeku. Snížila se i hodnota interní paměti (na 16 GB) či rozlišení displeje (pouze HD na 5″). Na 8Mpx kleslo rozlišení fotoaparátu a kapacita akumulátoru se snížila na stále slušných 4000 mAh.


Lenovo P1m

Oba modely běží na Androidu 5.1 Lollipop a disponují dvěma sloty na SIM kartu (hybridní řešení s microSD). Doporučená cena výkonnějšího modelu byla stanovena na 279 dolarů (cca 6 800 Kč bez DPH). Ve světě se smartphony začnou prodávat v průběhu října a v tuto chvíli nevíme, zda se s nimi setkáme i na českém trhu.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

Diskuze k článku

  1. Pavel (neregistrovaný)

    Zdravím, vlastním tento model a jsem zděšen kvalitou fotografií. V porovnání s Lenovo S860 hrůza. Neostří rovnou fotí. Máte někdo nějaký tip třeba stažení jiného ovladače focení?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).