Domů » Bleskovky » Lenovo v červnu představí smartphone s očima: Vidět jej naučí Project Tango

Lenovo v červnu představí smartphone s očima: Vidět jej naučí Project Tango

V roce 2014 představil Google svůj Projekt Tango, což je technologie, která umožňuje kapesním zařízením sledovat okolní svět trojrozměrně, což se hodí například pro mapování okolí, pro orientaci zařízení v prostoru, případně vytváření obsahu pro virtuální realitu. I když tyto funkce najdou využití spíše v profesionálním segmentu, Lenovo se zkusí s projektem Tango prorazit i mezi širokou veřejnost.

tango

9. června v San Franciscu totiž koná konferenci Lenovo Tech World, na níž představí spoustu novinek ze světa cloudu, internetu věcí a rozšířené reality. Poslední položka má být díky projektu Tango přinesena na smartphony a využita v např. v navigaci, hraní her, či rozmisťování virtuálních předmětů do místnosti, což se může hodit například při plánování nové kuchyně.

Lenovo Tech World 2016: Bigger, Better, Bolder

Lenovo již pár ukázek využití předvedlo na prototypech v rámci veletrhů CES a MWC, dokonce v únoru společně s Googlem sbíralo podněty pro další spotřebitelské funkce projektu Tango. Jak se bude chystaný telefon jmenovat, a jak bude vypadat, prozatím nevíme. Od odhalení nás ale dělí pouze měsíc.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).