Cena:

Lenovo ukázalo netradiční notebook s e-ink displejem a bezdrátovým nabíjením

lenovo thinkbook plus gen 2 3

Společnost Lenovo na virtuálním veletrhu CES představila několik zajímavých počítačů z různých kategorií, přičemž poměrně netradičním zjevením je notebook ThinkBook Plus G2. Na první pohled byste u něj možná nic unikátního nehledali, ovšem nenechte se zmýlit, jedná se o opravdu netradiční zařízení.

lenovo thinkbook plus gen 2 3
Lenovo ThinkBook Plus G2

Lenovo ThinkBook Plus G2: s e-ink displejem na zádech

Představená novinka má tvar i proporce klasických notebooků, od kterých se liší přítomností sekundárního e-ink displeje. Ten je umístěn na zadní straně víka, tudíž není možné jej použít jako hlavní plochu; hodí se spíše na zobrazení černobílého statického obsahu, například ke čtení dlouhých textů.

lenovo thinkbook plus gen 2 1
Lenovo ThinkBook Plus G2

V případě Lenova se jedná již o druhou generaci tohoto notebooku, tudíž tento koncept doznal od loňského roku několik vylepšení. Zejména se navýšila kvalita samotného e-ink panelu; je větší (12“), má vyšší rozlišení (2 560 × 1 600 pixelů) a umí se rychleji obnovovat. Primární panel na obvyklém místě se pyšní úhlopříčkou 13,3“, rozlišením 2 560 × 1 600 pixelů a dotykovou vrstvou, kterou je možné ovládat přiloženým perem.

lenovo thinkbook plus gen 2 2
Lenovo ThinkBook Plus G2

Uvnitř počítače tepou nejnovější procesory Intel Core 11. generace až do modelu Core i7. Paměť RAM může dosahovat až 16 GB, maximální kapacita SSD činí 1 TB. Počítač podporuje moderní bezdrátovou konektivitu Wi-Fi 6 a Bluetooth 5, portová výbava je poněkud slabší; jsou zde pouze dva USB-C porty (Thunderbolt 4) a sluchátkový jack.

Notebook s bezdrátovým nabíjením

Skrze USB-C se notebook nabíjí, ovšem k dispozici je i bezdrátové nabíjení, které zprostředkovává speciální podložka. V počítači je integrovaná 53W baterie, která má zajistit výdrž 15 hodin, v případě využívání pouze e-ink displeje naroste na 24 hodin.

Výbavu počítače uzavírá čtečka otisků prstů, 2W stereoreproduktory s certifikací Dolby Atmos, čtveřice mikrofonů a čelní HD kamera. Notebook váží 1,3 kg a bude nabízen pouze v šedé barvě.

Cena a dostupnost

Lenovo ThinkBook Plus G2 půjde na trh v prvním kvartále letošního roku, cena bude startovat na 1 299 USD (asi 28 tisíc korun bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.