Cena:

Lenovo ThinkBook Plus není obyčejný notebook. Má dva displeje a nezvyklou šířku

Lenovo ThinkBook Plus 1

Společnost Lenovo přivezla na veletrh CES několik počítačů, mezi nimi ale pravděpodobně nejvíce ční model ThinkBook Plus Gen 3. Jedná se o profesionální zařízení, které se nepodobá snad žádnému počítači, který je aktuálně na trhu.

Lenovo ThinkBook Plus Gen 3: jeden obrovský a jeden malý displej

Na novince od Lenova na první pohled zaujmou dvě zvláštnosti a obě se týkají displejů. Ano, čtete dobře, displejů; ThinkBook Plus Gen 3 má totiž hned dva. Ten hlavní je neobvykle široký; poměr stran je 21:10, takže potěší zejména milovníky širokoúhlých filmů a uživatele pracující se dvěma nebo třemi aplikacemi vedle sebe. Zobrazovač má úhlopříčku 17,3“ a pyšní se 3K rozlišením (3072 × 1440 pixelů), obnovovací frekvencí 120 Hz, maximálním jasem 400 nitů a 100% pokrytím gamutu DCI-P3.

Lenovo ThinkBook Plus 2

Jelikož je kvůli širokoúhlému displeji široký celý počítač, dovolilo si Lenovo integrovat do základny sekundární displej, a to napravo od klávesnice. Jedná se o vertikálně posazený 8“ LCD panel s rozlišením 800 × 1280 pixelů, který vám umožní rozšířit si hlavní plochu o další prostor. Můžete si na něm spustit například kalkulačku, poznámkový blok, zrcadlit obrazovku telefonu, popřípadě některou z kreslicích aplikací; displej je totiž dotykový a podporuje aktivní stylus, který je přímo zabydlený v těle počítače.

Lenovo ThinkBook Plus 5

Vstup do šachty pro stylus se nachází v zadní části počítače napravo, z tohoto důvodu nebylo možné na pravou stranu přidat žádné porty. Počítač má přitom bohatou portovou výbavu, ovšem na protilehlé levé straně najdete pouze USB-C a sluchátkový jack, zbytek portů se nachází vzadu – HDMI, dvě USB-A a další USB-C. Připojení klasické „flešky“ tak bude méně pohodlné. Počítač rovněž disponuje stereo reproduktory s certifikací Dolby Atmos.

Nejnovější procesory od Intelu

Uvnitř ThinkBooku tikají procesory z rodiny Intel Core H-series 12. generace, které se mohou opírat až o 32 GB RAM. Vnitřní úložiště může být rovněž velkorysé, v nabídce bude až 2TB SSD. Samostatný grafický čip už se dovnitř nevešel, vystačit si budete muset s integrovanou grafikou Intel Iris Xe. O biometrické přihlašování se stará infračervená kamerka a čtečka otisků prstů v zapínacím tlačítku.

Energii počítači dodává 69Wh akumulátor, na jehož dobíjení je připraven 100W adaptér s USB-C koncovkou. Podle Lenova počítač vydrží na jedno nabití celý pracovní den. ThinkBook Plus Gen 3 je vyroben převážně z hliníku, váží 2 kilogramy a jeho fyzické rozměry jsou 410 × 229 × 18 mm.

Cena a dostupnost

Počítač Lenovo ThinkBook Plus Gen 3 půjde do prodeje v květnu letošního roku, cena bude startovat na 1 399 dolarech (asi 30 100 korun bez DPH).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.