Lenovo preferuje vlastní výrobu telefonů: Nová továrna jich dokáže vyprodukovat až sto milionů za rok

Samsung a Apple dominují současnému mobilnímu promyslu v takové míře, že ostatní výrobci zatím hrají druhou ligu. Nejde o to, že by se další společnosti nesnažily, ale nedokážu konkurovat v takovém objemu a nemají dostatečně rozvinutou produkční, distribuční a marketingovou síť. Lenovo by to rádo změnilo. Společnost je známá výrobou osobních počítačů a jednou za čas se u nás ukáže chytrý telefon nebo tablet s logem Lenova. Obecně však nejsou na našem trhu příliš známy, naopak v Asii je Lenovo podobně velkou značkou jako Huawei nebo ZTE.

 

Server Engadget nedávno přinesl rozvoror s vysokým představitelem společnosti, který prohlásil, že právě probíhají dokončovací práce v nové továrně, která se buduje více než rok a náklady na stavbu se pohybují okolo 800 milionů dolarů. Jakmile se dostane do provozu, dokáže vyprodukovat až sto milionů chytrých telefonů za rok. Pokud si to porovnáme se současnou jedničkou Samsungem, tak ten za letošní rok prodá 300 milionů smartphonů.

Lenovo preferuje vlastní továrnu oproti využití společností jako Foxconn, jelikož díky kontrole celého výrobního procesu dokáže telefony na trh dostat rychleji a má také lepší kontrolu nad případnými úniky. Teď nezbývá než čekat, kdy se společnost rozhodne prosadit i na západních trzích, o čemž se spekuluje již více než rok.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku