Sledujte nás na YouTube

Lenovo představilo nový all-in-one počítač N308 s Androidem: Cena startuje na 9 000 Kč

Veletrh spotřební elektroniky CES již odstartoval a s prvními novinkami pro letošní rok přispěchala společnost Lenovo. Řeč je o all-in-one počítači N308 s operačním systémem Android. Ten na první pohled zaujme svým dotykovým HD+ panelem o úhlopříčce 19,5“. Srdcem celého zařízení se stal čtyřjádrový čipset od NVidie, který doplňují 2 GB operační paměti typu DDR3. Pro uživatelská data a aplikace je k dispozici 320/500GB pevný disk, přičemž tuto hodnotu lze dále rozšířit díky přítomnosti slotu na paměťové karty (6-in-1). Konektorovou specifikaci zahrnují dva porty USB 2.0, 3,5mm audio výstup a LAN port.

 

V další výbavě nalezneme operační systém Android 4.2, Bluetooth 4.0, Wi-Fi, vestavěný mikrofon a dva stereo reproduktory. Pro případnou videokomunikaci nechybí ani HD kamera umístěná nad displejem. Z doplňkového příslušenství bude možné pořídit set obsahující bezdrátovou myš a klávesnici. V případě, že bude nutné s počítačem manipulovat, se výrobce rozhodl pro integraci akumulátoru, který má podle prvních informací vystačit na zhruba tři hodiny provozu. S dostupností na vybraných trzích se počítá v průběhu letošního února, přičemž doporučená maloobchodní cena se má pohybovat okolo 450 USD (cca. 9000 Kč).

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

9 komentářů

 1. mceza (neregistrovaný)

  Proč to má Android? Kdyby to mělo nějakou distribuci linuxu, tak neřeknu, ale Android?

  • uni (neregistrovaný)

   No však má, Android…

  • teekex (neregistrovaný)

   kdyby tam bylo nejake CPU s podporou x86 tak mozna, ale Linux pro “spotrebni” pouziti zrovna na ARM taky nejak zavratne nebeha, nehlede ze ne vsechny aplikace jsou pro ARM pripravene v repozitarich. Situace by tak byla podobna jako v pripade, kdy do Chromebooku nekdo cpe misto originalniho ChromeOS napriklad Fedoru nebo Ubuntu.

   Vzhledem k pouziti mi porad vychazi lepe/vyhodneji nejake x86 miniPC (cena ~ 5000).

  • mceza (neregistrovaný)

   Říká se, že PC éra končí – já se jen bojím, aby nekončila proto, že ji zabijí sami výrobci takovými nesmyslnými zařízeními jako je desktop s Androidem…

  • vlada (neregistrovaný)

   Necht sami zakaznici rozhodnou kam se bude trh ubirat…

 2. uni (neregistrovaný)

  Zajímalo by mě, jak zapracovali na podpoře klávesnice a myši, protože v základu je toto u Androidu typu “ano, je to tam”, ale používat to….

  Pokud je ale klávesnice jen tupý vstupní zařízení pro symboly a myš emuluje dotyk, tak se opravdu nebavíme o použitelném desktopu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

"> } ]; //napoveda: tag-iphone-xs, content
/* konec - REKLAMA DLE TAGU zadani reklamy */ /* START - REKLAMA DLE TAGU - programovani */ var tagyArray = []; var tagyArray2 = []; $.each( tagy_obj, function( key, value ) { var slug_tagu=value["slug_tagu"]; var reklama=value["reklama"]; // sahifa if ($('body').is('.single-post, .post-template-default')){ if ($('#the-post').hasClass(slug_tagu)){ tagyArray.push(slug_tagu); } } // wptouch if ($('body').is('.single-post, .theme-bauhaus-child')){ if ($('#the-post-wptouch').hasClass(slug_tagu)){ // ok mame tag, pustime reklamu tagyArray2.push(slug_tagu); } } }); // sestavime reklamu // sahifa if ($('body').is('.single-post, .post-template-default')){ var sortedArray = tagyArray.sort(function (a, b) { if (a < b) return -1; else if (a > b) return 1; return 0; }); var sahifapole = sortedArray.slice(0, 1); $.each( tagy_obj, function( key, value ) { var slug_tagu=value["slug_tagu"]; var reklama=value["reklama"]; if($.inArray(slug_tagu, sahifapole) != -1) { $("#the-post .entry").append(reklama); //tagyArray.push(slug_tagu); } }); } // wptouch if ($('body').is('.single-post, .theme-bauhaus-child')){ var sortedArray2 = tagyArray2.sort(function (a, b) { if (a < b) return -1; else if (a > b) return 1; return 0; }); var wptouchpole = sortedArray2.slice(0, 1); $.each( tagy_obj, function( key, value ) { var slug_tagu=value["slug_tagu"]; var reklama=value["reklama"]; if($.inArray(slug_tagu, wptouchpole) != -1) { if ($('#the-post-wptouch .post-page-content .wptouch-showcase.showcase-location-post_content').length > 0 ) { $('#the-post-wptouch .post-page-content .wptouch-showcase.showcase-location-post_content').before(reklama); } // nebo pokud reklamni div neni tak jen pripnem pod clanek else $('#the-post-wptouch .post-page-content').append(reklama); //tagyArray.push(slug_tagu); } }); } /* KONEC - REKLAMA DLE TAGU programovani */ });