Cena:

Lenovo představilo konkurenci pro Surface Pro a Go. Klávesnicový kryt je součástí balení

lenovo yoga duet 2

Společnost Lenovo včera představila světu nové počítače 2 v 1, které se svojí konstrukcí přibližují zařízením Surface Pro a Surface Go od Microsoftu. Obě novinky lze používat jako samostatný tablet, ovšem ta správná magie začne po vyklopení stojánku a připojení přídavné klávesnice.

Lenovo Yoga Duet 7i

Výkonnějším a větším modelem se stal počítač Yoga Duet 7i. Jedná se o kovový tablet s 13“ displejem, který se pyšní tloušťkou 9,19 mm a hmotností pohybující se okolo 800 gramů. Lenovo vsadilo na displej s netradičním poměrem stran 14,4 : 9, který je blízký poměru 3:2 používaný u počítačů Microsoft Surface. Zobrazovač je pochopitelně dotykový, skládá se z matice 2 160 × 1 350 pixelů s maximálním jasem 450 nitů a schopností pokrýt celý RGB prostor. Audiovizuální zážitek pak dotvářejí stereoreproduktory Dolby Audio doplněné o chytrý zesilovač.

lenovo yoga duet 3

Displej obklopují přijatelně široké rámečky, v tom horním je umístěna infračervená kamerka určená pro funkci Windows Hello. Tento prvek je doplněn standardní 5Mpx webkamerou, stejné rozlišení má i hlavní fotoaparát na zadní straně.

lenovo yoga duet 1

Uvnitř počítače tepe procesor Intel Core i3, i5 nebo i7 desáté generace podpořený 4, 8 nebo 16 GB RAM. Široký výběr poskytne i úložiště, které může mít kapacitu 128, 256, 512 GB nebo 1 TB. Vnitřní paměť lze dále rozšířit paměťovou kartou, která může být v případě LTE verze doplněna i o SIM. Počítač se dále připojí k Wi-Fi 6 a Bluetooth 5, fyzické porty jsou pak zastoupeny sluchátkovým jackem a trojicí USB-C (jeden s podporou Power Delivery). Skrze USB-C se dobíjí vestavěný akumulátor, se kterým počítač vydrží v provozu přes 10 hodin (až 12 hodin při přehrávání Full HD videa).

lenovo yoga duet

Lenovo Yoga Duet 7i lze doplnit přídavným klávesnicovým krytem, s jehož použitím vzroste hmotnost zařízení na 1,16 kg. Klávesnice je podsvícená a Lenovo ji dodává přímo v balení, stejně tak i stylus E-Color Pen.

lenovo yoga duet 2

Lenovo Yoga Duet 7i půjde do prodeje v červnu letošního roku za cenu startující na 1 199 EUR (asi 32 400 korun). V nabídce bude v barvách Slate Grey a Orchid.

Lenovo Ideapad Duet 3i

Druhý představený stroj má být konkurencí pro levný Surface Go. Konstrukčně se jedná o podobné zařízení, avšak v menším a lehčím těle. Úhlopříčka displeje se smrskla na 10,3 palců, jeho rozlišení pak na 1 920 × 1 200 pixelů. Zobrazovač dokáže pokrýt 100% gamutu sRGB, jeho maximální jas činí 330 nitů.

lenovo ideapad duet 1

Na těle tabletu se dále nachází dva 1W reproduktory s certifikací Dolby Audio, a také dvojice fotoaparátů – zadní s rozlišením 5 Mpx, přední má 2 Mpx. Infračervená kamerka pro rozpoznávání uživatele bohužel chybí. Lenovo Ideapad Duet 3i má kovové tělo s tloušťkou 9,9 mm, hmotnost tabletu činí rovných 600 gramů.

lenovo ideapad duet 2

Oproti svému většímu sourozenci očekávejme slabší výkon, který zajistí buď procesor Intel Pentium N5030 nebo Intel Celeron N4020. Počítač bude k dispozici buď se 4 nebo 8 GB RAM, úložiště typu eMMC 5.0 bude nabízeno v kapacitě až 128 GB. O slotu na paměťovou kartu se Lenovo nezmiňuje, do prodeje však půjde varianta se slotem na SIM kartu s podporou sítí LTE. Bezdrátová výbava je dále zastoupena Wi-Fi 5 a Bluetooth 5, portovou zásobu tvoří sluchátkový jack a dvojice USB-C. Jedno USB zároveň slouží k dobíjení akumulátoru, který má zajistit výdrž až 7 hodin.

Lenovo Ideapad Duet 3i půjde do prodeje v červenci letošního roku, nabízen bude v setu s klávesnicí za cenu startující na 429 EUR (asi 11 600 korun).

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.