Domů » Bleskovky » Lenovo představilo 10 a 11″ hybridní tablety Miix 2: Padnou vám do oka

Lenovo představilo 10 a 11″ hybridní tablety Miix 2: Padnou vám do oka

Čínská společnost Lenovo pro veletrh CES 2014 připravila nejen profesionální retina tablet s Windows 8.1 se jménem ThinkPad 8, ale také se rozhodla přidat ke svému staršímu tabletu Miix 2 dva nové modely. Ty budou nabízeny v desetipalcové a jedenáctipalcové variantě a budou rovněž pracovat se systémem Windows 8.1. Použitým systémem ale veškerá podoba s původním Lenovo Miix 2 končí.

Větší z představených tabletů, Lenovo Mix 2 11, nabídne jedenáctipalcovou úhlopříčku displeje s rozlišením 1920 × 1200 pixelů, procesorem Intel Core i3 (volitelně Core i5), kterému může asistovat až 8 GB paměti RAM. Pevný SSD disk nabídne kapacitu paměti 128 GB nebo 256 GB. Tělo tabletu je osazeno plnohodnotným USB 3.0 portem, mini HDMI portem a čtečkou microSD karet. Nachází se zde rovněž dvojice fotoaparátů, hlavní z nich má rozlišení 5 Mpx, sekundární pak 2 Mpx. Konektivitu zajišťuje Wi-Fi ve verzi 802.11n, Bluetooth 4.0 a při nákupu bude možné zvolit si variantu s 3G modulem. Hmotnost 11″ tabletu je 0,816 kg.

   

Lenovo Mix 2 10 je přecijen výkonnostně podobnější svému osmipalcovému bratříčkovi. V jeho útrobách rovněž tepe čtyřjádrový procesor Intel Atom Bay Trail, kapacita operační paměti má hodnotu 2 GB a úložiště má velikost 128 GB. Displej má ale naštěstí stejně vysoké rozlišení jako jedenáctipalcový model – 1920 × 1200 pixelů. Na jeho tělo se bohužel nevešlo plnohodnotné USB, vystačit si tak musíme s microUSB. Jinak konektorová výbava a konektivita zůstává stejná jako v případě 11 palcového modelu. Hmotnost tohoto tabletu pak činí 0,59 kg.

    

K oběma tabletům je dodáváno příslušenství v podobě klávesnice, do níž se tablet díky magnetům zasune a je možné s ním pracovat jako s klasickým notebookem. Bohužel zasunutí lze provést jen pod jedním úhlem a ten nelze nijak měnit. Lze však tablet v klávesnici otočit a použít ji jako stojan, což může být užitečné například při prezentacích. Klávesnice obsahuje další dva plnohodnotné USB porty a navíc jsou v ní umístěny stereo reproduktory s vlastním minisubwooferem JBL. Klávesnice obsahuje touchpad, bohužel není podsvícená. Važí 0,544 kg v případě 11″ verze tabletu a 0,454 kg ve verzi pro 10″ tablet.

   

Lenovo rovněž do svých tabletů přináší vlastní aplikace, například vlastní kuchařku nebo prohlížeč fotografií, který lze ovládat bezdotykově pohybem ruky. Nejnižší konfigurace desetipalcového tabletu bude stát 499 USD (10 000 Kč) a na trh přijde v březnu letošního roku, jedenáctipalcový tablet pak přijde na trh v dubnu za cenu začínající na 699 USD (14 100 Kč).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Pokud chápu konektorovou nabídku 11″ modelu, žádný konektor na nabíjení?

    • Nebud smiesny, to uz je prezitok

    • Ja zas nechapem, preco ma ten 10″ rovnez bay trail procesor, ked 11″ ma core i3. Asi je to narychlo pisane, tak niektore veci si musis domysielt/odmysliet.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).