Lenovo odhalilo dva nové tablety Yoga: Překvapí dlouhou výdrží baterie a příznivou cenou

Lenovo ukázalo novou řadu tabletů Yoga, dostupné jsou dva modely a oba se chlubí originálním designem, dlouhou výdrží baterie a lákavou cenou.

Lenovo bojuje s Hewlett-Packard o pozici největšího výrobce PC a snaží se i na trhu s mobilními zařízeními. To se mu daří především na domácím čínském trhu a celkově je podle poslední zprávy analytické společnosti Strategy Analytics pátým největším výrobcem chytrých telefonů. Svou pozici chce posílit i na trhu s tablety novými modely s Androidem. Novinky nesou název Yoga, který známe ze stejnojmenné série notebooků, která je specifická možností přeložit celé zařízení do podoby tabletu s klávesnicí na zadní straně.

Nové tablety Yoga 8 a Yoga 10 nepřipomínají pouze zvětšené telefony, jak vidíme u řady jiných modelů. Designem zlehka budí vzpomínku na starší tablet Sony Xperia Tablet S a není možné minout podobnost s bezdrátovou klávesnicí od Applu. Tablety Yoga jsou na jedné straně rozšířené a tím umožňují pohodlné držení. Navíc tento tvar dovolil Lenovu vložit větší baterii a obě zařízení se chlubí vysokou výdrží. Podle údajů výrobce by měly na jedno nabití pracovat 16 až 18 hodin, čímž překonávají většinu konkurenčních modelů.

 

Podle dojmů zahraničních novinářů, kteří měli příležitost si oba tablety osahat, jsou solidně zpracované a příjemně se drží v ruce. Tvar je podle dojmů opravdu dobře uzpůsobený pro pohodlné uchopení, zvláště při čtení. Oba tablety navíc obsahují integrovaný stojánek, který může být natočen do jakéhokoliv úhlu a není limitován jako například na tabletech Microsoft Surface, které v druhé generaci mají alespoň dvě polohy. Reproduktory jsou umístěny na přední straně zařízení a podle zahraničních testů mají kvalitní zvuk s dostatečnou hlasitostí, čímž z tabletů Yoga dělají dobré společníky pro sledování videa.

      

Oba modely se specifikacemi řadí do střední třídy, jsou postaveny na SoC MT8125 (MT839 u varianty s 3G), který obsahuje čtyřjádrový procesor s jádry Cortex-A7 o taktu 1,2 GHz doplněný 1 GB operační paměti. Operační systém je Android ve verzi 4.2.2 Jelly Bean s nadstavbou od Lenova, která lehce připomíná iOS, tím že aplikace jsou vytažené na plochách a neexistuje žádné menu. Podle prvních dojmů je systém dobře optimalizovaný a svižný při většině činností. Oba tablety používají pro displej technologii IPS s rozlišením 1280 x 800 pixelů, které dnes nikoho neohromí, ale displej překvapí věrným podáním barev a vysokými pozorovacími uhly. Kapacita paměti je 16 GB, ale budete si ji moci rozšířit micro SD kartou až o dalších 64 GB.

Lenovo Yoga Tablet Product Tour

16 až 18 hodinová výdrž baterie dělá z tabletů Yoga optimální společníky na cesty bez starosti o hledání zdroje energie. Nestandardní tvar je však dělá lehce nepraktické pro nošení v tašce, tento problém snadno vyřeší obal, který zařízení ochrání a umožní jejich pohodlnější vyndávání ze zavazadla. Další méně praktickou vlastnost přináší stojánek, který v zaklopené pozici, ve které ho bude nejčastěji přenášet, zakrývá čočku fotoaparátu. Vysoká kapacita baterie sebou nese i vyšší váhu, u desetipalcového modelu se vyšplhala na 605 gramů a u osmipalcového na 400 gramů.

Tablet Yoga 8 se na českém trhu začne prodávat za 5 999 Kč s DPH a Yoga 10 za 6 999 Kč s DPH, dostupnost je oznámena na začátek listopadu a volitelně budou nabízeny i varianty s 3G konektivitou.

Autor článku
David Podzimek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku