Domů » Bleskovky » Lenovo LePhone K860: Čtyřjádrový rychlík s obřím displejem

Lenovo LePhone K860: Čtyřjádrový rychlík s obřím displejem

Společnost Lenovo před pár dny odhalila stěžejní informace k jejímu novému smartphonu, který ponese označení LePhone K860. Jeho čelní straně bude dominovat rozměrný displej s úhlopříčkou 5“ a rozlišením 720 x 1280 pixelů. Jelikož chce výrobce se svou novinkou rozvířit vody na trhu se špičkovými smartphony, ve výbavě proto nesmí chybět ani čtyřjádrový procesor. Konkrétně se bude jednat o Exynos 4412 taktovaný na frekvenci 1,4 GHz (pro každé jádro). Pro úplnost je vhodné dodat, že totožný procesor se nachází i ve smartphonu Samsung Galaxy S III (recenze). Z další výbavy se můžeme těšit na rovný 1 GB operační paměti, microUSB port, 3,5mm audio výstup, 6 GB interního úložiště a slot na paměťové microSD karty.

   

Na zádech telefonu se usídlila čočka 8Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou a možností nahrávání videa ve fullHD rozlišení (1080p). Pro videokomunikaci pak samozřejmě nechybí ani přední kamerka s rozlišením 2 Mpx. LePhone K860 poběží na operačním systému Android ve verzi 4.0.4, který výrobce dále obohatil o vlastní grafickou nadstavbu. Do 185 gramů važícího zařízení se vešel i akumulátor s poměrně slušnou kapacitou 2250 mAh. Zda bude tento špičkově vybavený smartphone dostupný i na evropském trhu, výrobce zatím neprozradil.

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

2 komentářů

  1. Designově mě moc neoslovili. Až udělají něco ve stylu ThinkPadu a s WP8, budu o tom hooodně přemýšlet.

    • Holda (neregistrovaný)

      Přesně to mě napadlo taky, vyrobit nějaký „ThinkPhone“ tak by to byla paráda a ladilo to s mým X230 a W8 :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).