Lenovo LePhone K860: Čtyřjádrový rychlík s obřím displejem

Společnost Lenovo před pár dny odhalila stěžejní informace k jejímu novému smartphonu, který ponese označení LePhone K860. Jeho čelní straně bude dominovat rozměrný displej s úhlopříčkou 5“ a rozlišením 720 x 1280 pixelů. Jelikož chce výrobce se svou novinkou rozvířit vody na trhu se špičkovými smartphony, ve výbavě proto nesmí chybět ani čtyřjádrový procesor. Konkrétně se bude jednat o Exynos 4412 taktovaný na frekvenci 1,4 GHz (pro každé jádro). Pro úplnost je vhodné dodat, že totožný procesor se nachází i ve smartphonu Samsung Galaxy S III (recenze). Z další výbavy se můžeme těšit na rovný 1 GB operační paměti, microUSB port, 3,5mm audio výstup, 6 GB interního úložiště a slot na paměťové microSD karty.

blank blank blank 

Na zádech telefonu se usídlila čočka 8Mpx fotoaparátu s přisvětlovací LED diodou a možností nahrávání videa ve fullHD rozlišení (1080p). Pro videokomunikaci pak samozřejmě nechybí ani přední kamerka s rozlišením 2 Mpx. LePhone K860 poběží na operačním systému Android ve verzi 4.0.4, který výrobce dále obohatil o vlastní grafickou nadstavbu. Do 185 gramů važícího zařízení se vešel i akumulátor s poměrně slušnou kapacitou 2250 mAh. Zda bude tento špičkově vybavený smartphone dostupný i na evropském trhu, výrobce zatím neprozradil.

Zdroj

Autor článku blank
Richard Streit
Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Kapitoly článku