Domů » Bleskovky » Lenovo K860: Čtyřjádrový obr s Androidem se chystá do Evropy

Lenovo K860: Čtyřjádrový obr s Androidem se chystá do Evropy

Společnost Lenovo je ve světě spotřební elektroniky známá především jako výrobce notebooků, nicméně v poslední době začala své portfolio rozšiřovat i o zařízení s operačním systémem Android. Dalším počinem z továren čínského výrobce se má stát smartphone s označením K860. Jeho největším lákadlem se zřejmě stane rozměrný displej s úhlopříčkou rovných pět palců a rozlišením 720 x 1280 pixelů. O svižný chod operačního systému a dalších aplikací se postará čtyřjádrový procesor Exynos 4412, za jehož výrobou stojí Samsung.

 

V další výbavě nebude chybět 1 GB operační paměti, 8Mpx fotoaparát a 4 GB úložného prostoru. Jak již bylo v úvodu naznačeno, zařízení poběží na operačním systému Android 4.0, který výrobce dále obohatí o vlastní grafickou nadstavbu. Na pultech prodejců by se měl objevit již v srpnu a jako první si ho budou moci pořídit činští uživatelé. Zákulisní informace však hovoří o tom, že Lenovo K860 bude dostupný i v Evropě, a to na začátku podzimu. 

Zdroj

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

3 komentářů

  1. Neni to Samsung? Ted mi vedle lezi S Note…

  2. STFU and take my money!!!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).