Domů » Bleskovky » Lenovo IdeaTab K2110 a K800: Tablet a smartphone s Intelem

Lenovo IdeaTab K2110 a K800: Tablet a smartphone s Intelem

Při procházení jednoho z pavilonů jsme na expozici společnosti Intel narazili na poměrně zajímavý tablet Lenovo IdeaTab K2110. Ten se disponuje 10,1″ displejem s rozlišením 1280 x 800 pixelů, 8Mpx fotoaparátem a technologií NFC. V útrobách tabletu nalezneme jednojádrový procesor Intel Atom Z2610 s taktem 1,6 GHz. Oproti konkurenčním čipsetům je Atom Z2610 kompatibilní s x86, což znamená, že na tabletu mohou běžet jak klasické Windows, tak i Android od Googlu. Další výbavu tvoří 1 GB operační paměti, 16 GB úložného prostoru a Bluetooth 2.1 s podporou EDR. Datovou konektivitu obstarají moduly pro 3G a Wi-Fi. Jako operační systém je v tomto případě použit Android ve verzi 4.0 Ice Cream Sandwich bez jakýchkoliv grafických nadstaveb. Výbavu pak uzavírá Li-Polymerový akumulátor s kapacitou 6580 mAh. Opomenout nesmíme ani podporu WiDi (bezdrátový přenos obrazu) a hmotnost činící 680 gramů. 

- - -

- - -

Kromě toho jsou na stánku Lenova vidět i smartphony s Androidem a čipsetem od Intelu (například Lenovo K800 + několik prototypů). Model K800 nabízí 4,5“ displej s rozlišením 720 x 1280 pixelů, 1 GB operační paměti a 32 GB úložného prostoru. Smartphone využívá operační systém Android ve verzi 2.3.7 Gingerbread obohacený o grafickou nadstavbu výrobce. Některé prvky z uživatelského prostředí se velmi podobají těm, co jste mohli vidět například u tabletů Lenovo z řady ThinkPad. Na zadní straně zařízení se nachází 8Mpx fotoaprát s dvojicí přisvětlovacích LED diod doplněný o přední 5Mpx(!) kamerku pro videohovory. Konektorovou výbavu zastupuje pouze mikroUSB port a 3,5mm vstup na sluchátka.

- - -

- - -

Srdcem telefonu se stal již zmíněný čipset Medfield od Intelu s jednojádrovým procesorem o taktu 1,6 GHz. O dostatečnou výdrž se má postarat uživatelsky vyměnitelný akumulátor s kapacitou 1890 mAh. V další výbavě samozřejmě nechybí kompas, gyroskop, GPS a modul pro Wi-Fi. Lenovo se též pochlubilo, že smartphonu nečiní potíže ani přehrávání fullHD videa s frekvencí třiceti snímků za vteřinu. Za zmínku stojí i trojice senzorových kláves pod displejem, což lze považovat za náznak pro budoucí update na aktuální verzi Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich. Lenovo K800 se má objevit na pultech čínských prodejců zhruba v polovině roku 2012. Zda bude dostupný i na evropském trhu zatím nevíme.

- - -

- -

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).