Domů » Bleskovky » Lenovo IdeaPad Yoga je konečně dostupný na českém trhu

Lenovo IdeaPad Yoga je konečně dostupný na českém trhu

Společnost Lenovo letos uvedla nová konvertibilní zařízení optimalizovaná pro systém Windows 8/RT. Jde o zajímavé kombinace notebooku a tabletu v inovativním provedení. Mezi tato zařízení patří i vícerežimový notebook IdeaPad Yoga 11 a jeho 13palcový společník IdeaPad Yoga 13. Obě tato očekávaná zařízení jsou konečně v prodeji i v České republice.

Lenovo IdeaPad Yoga 11 i 13 lze používat ve čtyřech praktických režimech. Je možné je transformovat z notebooku na tablet jedním jednoduchým pohybem a jako jedny z prvních konvertibilních PC na světě je lze použít i dalšími dvěma způsoby, jako stojánek nebo stan. Stojánek je ideální volbou pro prohlížení obrázků nebo sledování filmů, režim stan je vhodný například pro hraní her nebo videochat.

Lenovo IdeaPad Yoga 11 s Windows RT

IdeaPad Yoga 11 je poháněn procesorem NVIDIA Tegra 3 a s tloušťkou pouhých 15,6 mm představuje nejtenčí vícerežimový počítač na světě. V kombinaci s 11,6palcovým displejem, hmotností jen 1,25 kg a až 13 hodinami výdrže na baterii představuje konvertibilní notebook Yoga 11 v užitečného společníka pro práci a zábavu.

Ultrabook IdeaPad Yoga 13 je ideálním řešením pro náročné uživatele, kteří chtějí svůj pracovní nástroj používat i v osobním životě. Je vybavený výkonnými procesory Intel Core třetí generace a operačním systémem Windows 8. Vydrží až 8 hodin provozu na baterii. Tenký je pouhých 16,6 mm a váží jen 1,54 kg.


Lenovo IdeaPad Yoga 13 s Windows 8

IdeaPad Yoga je dostupný ve stříbrném a oranžovém barevném provedení. Je odolný a zároveň designově zajímavý díky na dotyk měkkému barevnému povrchu na vnější straně. Maximální komfort při práci zajišťuje ostrůvková klávesnice AccuType, kožený potah opěrky pro ruce a postranní tlačítka navržená pro snazší přístup ke všem režimům použití.

IdeaPad Yoga 11 je dostupný za cenu od 15 800 Kč bez DPH. IdeaPad Yoga 13 je dostupný za cenu od 22 500 Kč bez DPH.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

5 komentářů

 1. uni (neregistrovaný)

  Je neskutecne smutne, ze zrejme i oficialni text vyrobce HW prileva olej do hrnku s nazvem Windos a jeho bordel. V clanku je zmineno, ze se predstavuji pristroje s Windows8/RT, ale pristroje pak nasleduji v opacnem poradi (pouzitim OS). Nicmenete, to ze 11″ model nema plnohodnotne Windoes, ale RT neni ani zmineno, ve skutecnosti si to clovek musi odvodit od pouzite technologie, tedy Tegra=ARM=Windows8RT. Docela solidni duvera v zakaznika a jeho znalosti. Navic podporene dost vysokou cenou, tedy ani toto nenavadi „ke zrade“.

  • Aleš (neregistrovaný)

   Tak důležitý je snad popisek u produktu v eshopu, kde RT píšou důsledně, nemám pravdu? Jako fail mi spíše přijde doba dodání, která je od představení příliš dlouhá (a to i na důležitějším americkém trhu).

  • Já žádný odkaz na nějaký eshop nevidím:-)

   Zato ale nyní vidím popis produktu pod obrázkem, který nevím jestli tam byl i před tím. Navíc oběma produktovým řadám výrobce říká Yoga, přesto, že se jedná o jiné platformy, taky docela nářez.

  • Aleš (neregistrovaný)

   Tak píšeš o důvěře v zákazníka, což mi evokuje eshop nebo minimálně oficiální materiály Lenova. Článek je stručný, ale zároveň už podle jeho nadpisu se dá předpokládat, že jeho čtenář si ho čte protože už ví, co to Yoga je a těší se na produkt(y) delší dobu.

 2. Tak první dojmy z používání zde – snad to není nic proti zásadám diskuse – [odkaz]

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).