Sledujte nás na YouTube

Legendární stroj HTC G1 se dočkal neoficiálního Androidu 4.0

Na Xda-developers se několik dní po uvolnění zdrojových kódu Androidu 4.0 objevila neoficiální portace této verze na dnes již legendární telefon HTC G1 (T-Mobile G1). Právě „géjednička“ byla vůbec prvním prodávaným smartphonem se systémem Android, i když oficiální podpory se jí dostalo pouze do verze 1.6. Jak si můžete všimnou z přiloženého videa, použitelnost této ROM není příliš vysoká, nefunguje Wi-Fi ani Bluetooth a reakce jsou velice pomalé. Je ale hezké vidět, že komunita myslí i na první zařízení a neustále pro ně udržuje podporu, což se o samotných výrobcích říci nedá.

Zdroj: Engadget

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

7 komentářů

 1. Lo-ki (neregistrovaný)

  Bože, ale ty reakce…

 2. fx (neregistrovaný)

  No ty woe, to bych vykvet.. To je pomalé jak můj ex noťas.. Hrůza :-/

 3. Haky (neregistrovaný)

  Oficiální podpora G1 byla až do verze 1.6 ;-)

 4. Androman (neregistrovaný)

  Nebyl náhodou podporovaný spíš do Androidu verze 1.6…?;-)

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *