Domů » Bleskovky » Legendární klávesnici z notebooků ThinkPad si můžete vychutnat s jakýmkoliv počítačem

Legendární klávesnici z notebooků ThinkPad si můžete vychutnat s jakýmkoliv počítačem

Lenovo nečekalo s novinkami na veletrh CES a představilo inovovanou řadu počítačů s předstihem. Nás ale paradoxně nejvíce zaujal produkt nazvaný ThinkPad TrackPoint Keyboard II. O co se jedná? O legendární klávesnici známou z počítačů ThinkPad, ovšem ve zcela autonomním provedení.

thinkpad 2

Klávesnici si tak můžete připojit k jakémukoliv počítači, a to buď prostřednictvím 2,4 GHz sítě (USB dongle) nebo skrze Bluetooth 5.0. V paměti je možné uchovat dvě zařízení, takže se můžete plynule přepínat mezi notebookem, stolním počítačem nebo smartphonem. Klávesnice disponuje standardním rozložením kláves jako u notebooků ThinkPad, dokonce nechybí ani legendární trackpad s tlačítky. Integrovaná baterie se nabíjí skrze USB-C a na jedno nabití vydrží 2 měsíce. 15 minut nabíjení dodá energii na jeden týden.

ThinkPad TrackPoint Keyboard II půjde do prodeje v květnu letošního roku, stát bude 100 dolarů (asi 2 300 korun bez DPH).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.